Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Erhan Albayrak artık bisiklete biner

Teknik direktörlerin en “sağlamı”, en gençlerinden biri, en şeffafı, en açık sözlüsü, Konyasporumuzun güzide teknik adamı Nurullah Sağlam, çarşamba günü antrenman sırasında bir karar aldı. Türkiye’nin en önemli sol kanat oyuncularından olduğunu bildiğimiz Erhan Albayrak’ı antrenmandan kovdu. Zaten daha önce Da Silva’yı oynatacağının sinyallerini vermiş ancak Erhan’ın kurnazlık yaparak çektiği resti görmek zorunda kalmıştı. Sağlam Hocamız, “el mi yaman, bey mi yaman?” dedi ve Erhan’ı kovdu. Bir gün önce, bana, Konya Postası Gazetesi’nin moral yemeğinde Erhan’ın yaptığı yanlışları anlatmıştı. O gün anlamıştım bir şeyler olacağını ancak bu kadar erken beklemiyordum. Çünkü Erhan da nelerden muzdarip olduğunu aynı şekilde dile getirmişti. “Yüzünü görmek istemiyorum” diyorum Nurullah Sağlam, sonra da “onun işi bitti, ben burada olduğum sürece Erhan yok” deyiverdi.

 

            Bunun iyi mi, kötü mü olduğunu yazmamı bekliyorsunuz ama yok yine anlatıp kenara çekileceğim. Yalnızca yukarıda anlattıklarımdan yola çıkın. Nurullah Sağlam kendine çok güveniyor ve Erhan gibi bir oyuncuyu kadro dışı bırakıyor. Demek ki sıkıntı yaşamayacağını düşünüyor. Getirdiği Brezilyalıya ve dolayısıyla takımın Erhan olmadan da başarılı olacağına inanıyor yani kendine güveniyor. Diğer taraftan Erhan’a bakıyorsunuz, yönetime ve hocaya rest çekiyor. İlk on birde oynama garantisi istiyor. Da Silva ile savaşa girmek istemiyor. “Ben oynarım, forma almaya falan uğraşamam” diyor. Yani Erhan kendine güvenmiyor.

 

            Bu tabi düz mantık. Saf bir düşünce. Nurullah Sağlam, Erhan’dan nefret ediyor olabilir. Erhan da hocasının adaletine inanmıyor olabilir. Birbirlerini Gaziantepspor’dan iyi tanıyorlar. Hayırlısı olsun, Beşiktaş maçında Da Silva’nın oynayacağı futbol ya Nurullah Sağlam’ı kurtarır ya da Erhan Albayrak’ın Süper Lig tecrübesine olan ihtiyacımız ortaya çıkar.

***

            Bence Erhan Albayrak şimdi bisiklete binmeye başlasın. Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Karabulut’un düzenlediği dağ bisikleti yarışlarına katılsın. Konya düz bir memleket olduğu için dağ bisikleti yapmak için Rize’ye ya da Doğu Anadolu’ya gitmek zorunda kalacak. Bisiklet Federasyonu Başkanı, Türkiye’de bisiklet yarışlarına darbe vuruyor. Tabi ata sporu deyip büyük önem verdiğimiz Konya’da bisiklet sporuna da büyük darbe vuruyor. Kulüplerimiz yarışlara katılamıyor. Acemi federasyon başkanı, cumhurbaşkanlığı yarışı ve dağ bisikleti yarışlarında ödeneklerini bitirince bütçeyi denk getiremiyor. Konya’daki sporcular 3 aydır doğru dürüst yarış yapamıyor. Çünkü kulüplere yarış ödeneği verilmiyor. Kendi imkanlarıyla gitmek zorunda kalıyorlar. Bisikletin patronu 2006 yılının faaliyet programında yer alan yarışların yüzde 50’sini daha gerçekleştirememiş. Ve daha bir çok yanlış uygulama.

 

            Konyamızın bisiklet sporuna gönül veren, şampiyonlar çıkaran güzide kulüpleri ve yöneticileri. Seçim zamanı her biriniz başka adayı desteklemeyin. Hadi birleşin, Konya’dan bir aday çıkarın. Hemen kulis faaliyetlerine başlayın. Şehir şehir dolaşın. Konya’nın bisikletini bir Konyalıdan daha iyi kimse yüceltemez.

Önceki ve Sonraki Yazılar