Ereğli’ye selam getirdim

Uğur Başkan’dan Ereğli’ye selam getirdim

 

Sevgili okurlarım Kutören beldesinin genç çalışkan ve dürüst Belediye Başkanı Uğur Akdoğan geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazası sonucu annesini kaybetmiş, kendisi de ağır yaralanmıştı. Birkaç gün önce yoğun bakımdan çıkan Sevgili Başkanım Uğur Akdoğan’ı hala yatmakta olduğu Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi bölümünün ikinci katında 210 nolu odada İl Genel Meclis Üyemiz Nevzat Bayram ve Erhaber.com sitesi sahibi Metin Teker’le birlikte ziyaret ettik.

Başkanım geçirdiği ağır kazadan sonra kendisini toplamaya başlamış. Kısa süreli sohbet edebildiğimiz başkanımız, “ tüm hemşerilerime ve Ereğli’ye selam götürmemizi” istedi. Bende Başkanımın selamını herkese ulaşması adına yazıyorum. Ramazan ayının rahmet ve bereketinin verdiği hazzı yaşadığımız şu müstesna günlerde Uğur Başkanımı da dualarımızın içine koyalım. Onu çok iyi görmenin sevincini yaşarak Ereğli’ye döndük. Allah’ım en kısa zamanda sağlığına kavuşturur. Başkan da aramıza döner.

MEHMET ALİ KÖSEOĞLU MEMLEKET’E YAKIŞMIŞ

Memleket gazetesine gittiğimizde Patronum Adem Alemdar’ın ziyaretçilerinin olmasından dolayı önceliği yeni Yazıişleri Müdürümüz M.ali Köseoğlu ziyaret etmeye ayırdık. Sevgili Editörüm Murat Güzel abim işinden dolayı dışarı çıkarken biz de arkadaşlarımızla Köseoğlu’na “hayırlı olsun” dedik. Sorumlu Yazıişleri Müdürümüz Hakkı Biçer abimle de sohbet ettik. Bir ara eğilip Hakkı Abiye “abi Mehmet Ali Bey’in masası önceden hazır mıydı?” dedim. Hakkı abi “Yok, yeni icat ettik.” Yeni Yazıişleri Müdürüm yerine yakışmış. Gelen çiçeklere bakınca da ne kadar sevildiğini görmemek mümkün değil. Tekrar başarılar diliyoruz.

Patronun misafirlerinin gitmesini beklerken Hikmet Peker abimle de kısa bir sohbet ettik. Güleryüzü yine gülüyordu. “Gazete paralarını gününde öde” diye tembihte bulunmayı da ihmal etmedi. 

Sonunda patronum müsait oldu. Odaya girerken misafirleri göndermek için çıkan, benim idolüm olan gazeteciliğin duayeni Sevgili Uğur Özteke abimle de kucaklaşma fırsatı bulduk. İl Genel Meclis Üyemiz Nevzat Bayram, şaka yollu patronuma “Cumhurbaşkanı bile köşkü gazetecilere açtı, bu ne yoğunluk” dedi. 

Sevgili patronum Adem Alemdar, Konyaspor maçında kendisine saldıranı teşhis etmeye çalıştıklarını, misafirlerin onun için burada olduğunu söyledi. Patronumu Ereğli’ye davet ederek gazeteden ayrıldık. Allah’tan bir mani olmazsa patronum inşallah siz bu satırları okurken Ereğli’de olacaktır.

TEBRİKLER BİLGİN KAMIŞ

Ereğli’nin yetiştirdiği cesaretli, çalışkan ve atak iş adamlarından Bilgin Kamış, Medaş Genel Müdürlüğü’nün açtığı Ereğli, Karapınar, Emirgazi ve Halkapınar Medaş hattının bakım ve onarım ihalesini alarak büyük bir başarıya imza attı. Daha önce Niğde ve ilçelerinin ihalesini alan Bilgin Kamış, Memleketi Ereğli’ye hizmet edecek olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Bu saatte sonra Bilgin Kamış’a gönülden destek olmak gerekir. Dedikoduyu bırakıp gerçekten Ereğli’nin bağrından çıkan gece gündüz çalışan, bütün zorluklara rağmen ihaleyi almayı başaran Bilgin’i ve ekibini yürekten kutluyorum. Yolunuz açık olsun. Allah utandırmasın. Kazasız belasız güzel işler yapmanızı nasip etsin.

Çalışan karşılığını en güzel şekilde karşılığını alır. Ereğlili gençlerimize bir iş kapısı daha açıldı. Bu kapıdan yüzlerce insan ekmek yiyecek inşallah…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum