Ereğli'de spor nerede?

Ereğli halkı sporu seven, spora aşina olmuş insanlardır. Ereğli halkı inandıkları kişileri sonuna kadar destekler. 13 yıl aradan sonra ne şekilde olduğunu konuşmayacağım, Ereğli’ye kazandırılan bir 3. Lig kulübü vardı.  Nasıl oldu? Neden oldu? Bilemem ama takım elimizden bir kuş gibi uçup gitti. Bunun için suçlu bulmak çok kolay ama arkadaşlarımız ve Ereğlili sporseverler bize kızıyor “suçlu sizsiniz” diyor. Neden suçlu oluyoruz biz hiç bir şeye karışmadığımız gibi iyi de kötüde haber yapmadık dediğimiz de ise “yapacaktınız, siz eleştirmediğiniz için herkes yaptığının doğru olduğunu sandılar işte sonuç ortada” dediler.

Düşününce Ereğlili sporseverlere hak vermemek elde değil. Biz küskünlüğe verdik. Bize karşı yapılan hareketleri içimize sindiremedik. Kenara çekildik. Ereğli’de futbol çok sevilen bir spor dalıydı. Tekrar amatöre dönmek gerçekten Ereğlili sporseverleri üzdü. Bundan sonra ne yapacaklarını bana soranları söylüyorum haberim yok. Bende vatandaşlar gibi duyduklarımla kalıyorum. İki takım kurulacakmış, amatörden 3. lige tekrar çıkmak için mücadele edilecekmiş. 13 sene daha bekler miyiz bilemem? İnşallah beklemeyiz. Ereğlili gençlerin önünü açmak ve onları kahve köşelerinden uzaklaştırmak için sporun olması gerektiğini söylüyoruz ama kendi çocuklarımıza asla değer vermiyoruz.  Ne futbolda verdik. Ne voleybolda.

Futbolda kendi çocuklarımızı sahaya çıkarmamak için her şey yapıldı. Futbolun baharında olan Ereğlili gençler futbolu bıraktı. Ayhan, Murat ve Seçkin bunlardan birkaç tanesi.

Ereğlili çocuklar bizim çocuklarımız ya onlara hak ettiklerini dahi vermemek için direndik. Bu sadece futbolda mı voleybolda da böyle Ereğlili kızlar hesaba alınmadı. Hepsi birer konu mankeni olarak kullanıldı. Ereğli’de bu şekilde spor nasıl gelişecek?

Bayan voleybol takımı birinci lige çıktıktan sonra sessiz bir bekleyişe geçmişti. İlk olarak Taylandlılarla anlaşma yenilendi. Tabi o zamanda belirtmiştim. Takıma önce bir hoca transfer edilmeli demiştik. Voleybol takımına bir hoca transfer edilmiş. Mişli mışlı konuşuyorum. Biz hocayı görmedik. Ereğli basınından hocayı gören var mı bilmiyorum. Transferlerde de hiçbir transfer edilen oyuncunun yanında hocayı görmedik. Bu bana tuhaf geliyor. Hoca Ereğli’de olmalı transferi takip etmeli diye düşünüyorum. Son transfer haberini okuyunca daha bir hayrete düştüm. Biz 2. Lig’de Betül’le zor maçlar yaşadık. Birinci Lig’de Betül’ün Ereğli Belediyespor’un yükünü taşıyacağına ben inanmıyorum. Libero mevkiinde tek isim olarak Betül düşünülüyorsa bence yanlış bir karar olur. Serpil’le olan anlaşmaya ikinci bir pasör daha takımda olacaksa olumlu bakabiliriz. Birinci ligin havası elbette farklı olacak.  Yapılan transferlerde gerçekten çok dikkatli olmak gerekir. Voleybol dünyasının gözü bizde olacak.

Kapalı spor salonu ile ilgili çalışmalar ise bir an önce yapılmalı. Spor sahamızda maçlar oynanabilir ama eksiklerin giderilmesi gerekir. Eksikleri burada ben sıralamak istemiyorum. Ama verilen sözlerin tutulması gerekir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum