Ereğli Tek Yürek

Ereğli Tek Yürek Tek Yumruk

 

Ereğli tarihi günlerinden birini yaşamaya hazırlanıyor. Birlik ve beraberliğin sağlanacağı bu günde herkes bayraklarıyla İstasyon meydanını dolduracak benim bundan tek şüphem dahi yok.

Referandum var yürüyüş olur mu? Olmaz mı? Bunu tartışmak bile o kadar anlamsız ki, sanki canımızı vermeye gideceğiz. Şehitlere saygı yürüyüşünü abartarak belli kalıplara sokmaya çalışmanın anlamı yok. Onlar canlarını bizim için ve bu vatan için feda ettiler. Ereğli Halkı Şehitlerinin karşısında saygıyla eğilecek. İstasyon caddesi ve Atatürk anıtı arasında boş yer kalmayacak bunda benim zerre şüphem yok. Binlerce Ereğlili tek yürek istiklal marşımızı haykıracak.

Cumartesi günü bütün işlerimizi bırakıp o gün için “tek yürek tek yumruk” olmayı başaralım. Bu birliktelikler birilerinin yüreklerine insin inşallah.  20 Ekim cumartesi günü saat 11’de İstasyon Meydanında Türk Bayraklarıyla bu coşku şölenine katılın. Ben biliyorum ki bu yürüyüşü Konya’dan katılacak dostlarımız var. Beni arayıp “yürümek için Ereğli’ye geleceğiz” demeleri beni çok sevindirdi.  Yürümekle bişey olmaz demeyin sakın “her şey ilk adımla” başlar. Yüreklere su serpecek dinamik hareketlere her zaman ihtiyaç vardır.

Tekrar edip durmayacağım. Bütün kurumlar bir mesajda Şehitlerimiz için atın.

Ereğli Meslek Yüksek Okulunu da tek yürek tek yumruk bekliyoruz.

Cumartesi günü İstasyon Meydanına Ereğli Meslek Yüksek okuluna da 2 bine yakın öğrencisiyle bekliyorum. Yusuf Kılıç hocam okuldaki birlik ve beraberliği sağladığı gibi o gün meydana inecek şehitlerimiz içinde aynı birlikteliği de gösterecektir.

Ereğli sahipsiz derim her zaman, bunu hep yanlış anlarlar. Ereğli sahipsiz derken başarıya ulaşan ya da ulaşmaya çalışan insanların önlerini kesmeye çalışmak moda olmuştur. Ereğli’ye Fakülte gelmesini istemeyen yoktur. Ama bu insanlar hep gelmesini bekler nasıl olsa birileri bir şey yapacaktır ya da yapmalıdır diye düşünür. Bende bir adım atayım demez. Adım atanlara belli süreden sonra bu işten nasıl getirim sağlamaya çalıştıklarını sorgular. Olsa da olmasa da.

 Yusuf Hocam seven olur sevmeyen olur bunlar tamamen ayrı şeyler ama Ereğli’ye gelecek olan fakülte için her zaman Tek Yürek Tek Yumruk olmaya hazır olmalıyız. Yusuf Hoca da bu gün bir Ereğlili olarak bu mücadeleyi veriyorsa ve bu kurumun başında ise destek olmak zorundayız. Fakülte için herkese destek verip bir an önce gelmesine gayret etmeliyiz diye düşünüyorum. Bunun için yapılması gereken ne ise yapılsın gerekirse tertip komiteleri kurulsun. Her bakana bir ekip gönderilsin. Hayırlı işlerde acele edilmeli düsturunda gayret gösterilmelidir.

Bu arada son aldığım bilgiye aktarayım. Türkiye’nin 26 Polis Meslek Yüksek Okulundan biri olan Ereğli Meslek Yüksek Okulu Milli Eğitim Bakanlığı’ndan tapusunu almış. Hayırlı olsun. Darısı Huzurevi binasının da Polis Meslek yüksek okuluna verilmesi olsun. Ereğli’nin büyük kapasitede Huzurevine ihtiyacı yok. Çokta acil değil o devasa bina daha anlamlı kullanılmalıdır. Bunu da akl-ı selim her Ereğlili ister. Büyüklerimiz bu konuda gerekli adımları atsınlar. Binanın içindeki düzenlemeler yapılmadan Binanın devri protokolle sağlansın ki 2008 – 2009 eğitim öğretim sezonuna okulumuz yetişsin içindeki değişiklikleri ona göre yapsınlar. Bu ne demek 321 öğrencisi olan Polis Meslek Okulunun Öğrenci sayısı Bin olacak. Bundan kimler faydalanacak iyi düşünmek ve hesap etmek gerekir.

Bana atacağınız maillerinizi cumaalikocak@ereglimedya.com ‘a atabilirsiniz…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum