Duyarlı olmak gerek elbette

Ereğli’de son günlerde gündeme getirdiğim konular üzerinde yetkililerin hassasiyet göstermeleri bir gazeteci olarak beni fazlasıyla memnun ediyor. Yazdıklarımız ve yazacaklarımız tamamen kamu yararına olduğu için kalben rahatım. Yazılanların üzdüğü kişi ve kurumlarda olabilir elbette ama genelde düşünüldüğünde bunun Ereğli için gerekli olduğunu bilmek gerekir. Bu şehir yarınlarda bizim çocuklarımıza kalacak. Ereğli’den başka gidecek yerleri olmayanların yaşanabilir bir şehir beklemeleri normaldir.

Okurlarımın isteklerini, beni arayanların beklentilerine bir cevap vereyim. Öncelikle Yeniköy İlköğretim okulunda Eğitim dün başladı. Yeniköy’de tayini çıkan iki öğretmenin yerine atanan öğretmenlerden bir tanesi Çarşamba günü bir tanesi de dün göreve başladı. Hastane de yatan raporlu öğretmenin ise bayramdan sonra dönmesi bekleniyor. Beni Yeniköy’den arayan hemşerilerime duyurulur. Bu konuda beni bilgilendiren Ereğli Milli Eğitime de teşekkür ederim. Eğitimden açılmışken konu Halkapınar ilçesinden bir okurumuz aradı. Taşımalıyı kaldırdılar. Çocuklar 10 gündür okula gitmiyor. İl Milli Eğitim Müdürümüz konuyu inceletirse iyi olur kanısındayım.

 

YEREL SEÇİMLERDE KİMLER ADAY OLACAK?

Ereğli’nin geleceğini ilgilendiren konuların başında şüphesiz yerel seçimler geliyor. Aday adayları veya aday adayı olmak isteyenler kulis çalışmalarını sürdürüyor. Zemin ve zamanı bekleyenler hiçte az değil gibi görünüyor. Ereğli bu seçimde de aday aday enflasyonu yaşayacak. Tabi tek adaylı partilerimizde yok değil. bunlar bir tanesi DSP, DSP’nin Belediye başkan adayı Durmuş Çayhan olarak gözüküyor. Baskılara dayanamayacağını tahmin ettiğim Hüseyin Obrukçu abim ise MHP’nin aday adayları Adem Güçlü, Özden Taşkın, Yusuf Kılınç, Aydın Selay arasından sıyrılır mı? Sıyrılır. Obrukçu’nun Ereğli’de belli bir ağırlığını bilmeyen yok. CHP de ise Ferudun Akpınar Ben belediye başkanı adayıyım derse dengeler altüst olur mu? Hüseyin Kaya’nın Ankara kendisini hissettirdiğini biliyorum. Kenan Akpınar Kurt siyasetçi oda halkın isteğini bekliyor. diğer aday adaylarında bir hareketlilik göremedim.

Demokrat Parti ve Saadet partisi ortak çıkarır mı? Ortak adaya kimler destek verir, bilinmez.

AK parti’de ise durum diğer partilerden farklı değil. Aday adayı olduğunu açıklayan ilk isim olarak Ünal Ömer Güçlü Göze çarpıyor. Bilgi ve birikimine güveniyor. AK Parti de Yılmaz Altunsoy ismi gündem de ama Yılmaz Bey çok temkinli davranıyor. Mevcut Belediye Başkanı Ahmet Bey’in en güçlü aday adayı olduğu konuşulsa da fısıltı gazetelerinden gelen bazı bilgilere göre Özdoğan aday değilim derse Ereğli’de neler olacak? İnanın bende merak ediyorum. Bu seçimler nasıl olacak. Kimler aday olacak. İpi kim göğüsleyecek.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.