Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Devre arası umudu

Göztepe maçının ilk dakikalarında bir pozisyon sonrası spiker, Skubiç'ten bahsetti. 4 golle takımın en golcü oyuncusu olduğunu söyledi. Bu gollerin de ikisini penaltıdan attı. Kendi kendime "bu utanç Konyaspor'a yeter" dedim. Rakibin golcüsü Jahoviç'in 12 golü var. Konyaspor'un müstefi başkanı Ahmet Şan, sezon başında öyle kötü transferler yapmış ki akıl alır değil. Tabi ki saha içi ve dışından bir çok etken de takımın burada olmasında etkili ancak bu takıma Avrupa geçmişi olan, kaliteli ya da Türkiye tecrübesi olan bir golcü almamak günah olarak Şan ve ekibine yeter. 

Takımın pozisyona girmesinde bir sıkıntı yok. Topu rakip kaleye getiriyorlar ama iyi bir golcünün farkı da orada ortaya çıkıyor. Güzel bir orta yapılıyor ve orada yükselip takımı öne geçirecek bir oyuncu yerine topa kafasının arkasıyla vuracak gibi yükselen kısa boylu bir Ömer Ali görüyoruz. Takım oyunu oynamıyorsunuz ve oyunu çözecek kilit oyuncu da neredeyse yok. Özdilek akıllı bir hamle ile Mehdi'yi geçen hafta ön bölgeye attı ve takıma 3 puan kazandırdı. Tamer Tuna da akıllıca bir hamle ile Mehdi'yi kilitleyip Konyaspor'u kilitledi. 

Selim'in yaptırdığı penaltıya bir şey demiyorum. İstikrarsız, Süper Lig için yetersiz bir oyuncudan bahsediyoruz. Beklentisi yüksek olanlar hata yapıyor. İki maç iyi oynayıp üçüncü maç takımı yakan bir tarzı var. Saçma sapan bir penaltı ile ilk yarının yenik kapatılmasına neden oldu. 

İkinci yarı takım canlıydı. İstekliydi. Zaten bir iki maç hariç sezon başından beri bu takımın isteğinde önemli bir sorun yoktu. Bahsettiğim kilit çözecek oyuncu, Fofana da ikinci yarı girdi ama Evouna gibi bir "hayalet", yutan eleman gibi sahada olunca Konyaspor, ataklarını bir türlü sonuçlandıramadı. Yine de en çok kızılması gereken adam, defalarca aynı pozisyonda gol atmasına rağmen defans arkasına yaptığı koşuyu kaleciyle karşı karşıya golle sonuçlandıramayan Skubiç'ti. 

Skubiç o golü atsa tabi ki takım kazanamayacaktı ama beraberlik çok önemliydi. Haftalardır kaybedilen maçları "kazanamıyorsan neden berabere bitirmiyorsun?" diye Mehmet Hoca'ya buradan sitem ediyorum. Bu puanlar ikinci yarı çok lazım olacak. Hem de çok. Devre arasını beklemekten başka çare kalmadı. 

Bu arada takımdaki "Üç Aliler" kayıplarda. Ömer Ali ıslıklandığı için gitmek istiyor ve performansı çok kötü. Sözleşme uzattıktan sonra belirgin bir düşüş görülen Ali Turan ve yönetime göndermede bulunan Ali Çamdalı da kadroda yok. Devre arası Mehmet Özdilek ve yönetim neler planlıyor, merak ediyorum? 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar