Değerli Konya vekillerimize…

Son aylarda Konya gazetelerinde yayınlanan haberlerin büyük çoğunluğu Seydişehir- Konya arasındaki kaza haberleri olduğunu maalesef tüm kamuoyu yürekleri yanarak izlemekte.

Facia olarak ifade edebileceğimiz son günlerdeki kazaların içinden üç tanesi vardı ki, görenlerin duyanların takatini kesiyor, kalp atışlarını hızlandırıyor, dizininizin bağının çözüyor.

İşte o 3 feci kaza haberinin tarih ve manşetleri…

1-30/07/2012-SEYDİŞEHİR KONYA YOLUNDA KATLİAM GİBİ KAZA: 4 ÖLÜ

2-01/09/2012 –SEYDİŞEHİR’DEKİFECİ KAZADA 7 KİŞİ CAN VERDİ

3-10/09/2012 -YİNE KAZA, 4 ÖLÜ… ÖLENLER; BİRİSİ BEBEK, 2 Sİ ÇOCUK

 

Özellikle bu haberleri seçtim ki; dikkat çekebileyim… 

Dikkat edilmesi gereken diğer önemli ayrıntı ise bu kazaların üçünün de duble yol çalışması yapılan Seydişehir-Konya yolunda meydana gelmesi…

Toplam 15 insan, 15 can,  2 aile tamamen yok oldu...

Hayatını kaybedenlerin 3’te ikisi bebek… Kimisi ana kucağında kimisi de ana karnında…

Kimi feci bir şekilde parçalanarak, kimisi yanarak…

Yürek dayanmaz…

Sürücüler hızlı gidiyordu, hatalı sollama yaptılar gibi bahaneler, ne bu acıyı dindirir, ne de hiç kimseye bir faydası olur.  Niyetimiz de zaten ne suçlu aramak ne de bu konuyu tartışmak.  Sadece, yürek yakan bu kazalardan dolayı duble yol konusunda yegane çözüm mercii olan milletin vekillerine  İnsaniyet adına birkaç sorumuz  olacak…

  • Toplam uzunluğu 86 km olan, Saatte 4-5 Bin aracın geçtiği Orta Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan ve 2009 yılında kısım kısım yapılmaya başlanan bu yolun bitiş tarihi neden sürekli uzatılıyor?

Büyük bir kısmının bitirildiği duble yolun planı programı -bütçesi yapılmışken başlangıçta söylenen tarihte (2012) bitirilmesi için; Allah için söyleyin hiç bir gayretiniz çabanız ve talebiniz oldu mu? Olduysa hala neden bitirilmedi?

  • AK Parti Hükümeti’nin en büyük projesi olan Türkiye genelindeki duble yollar hızlı bir şekilde bitirilirken ve üolke coğrafyasında Sarp dağlar, kayalıklar bir bir yıkılıp duble yol olarak trafiğe açılmışken ova özelliğindeki bu güzergah hala neden bitirilemiyor?
  • Sizlerin bu yolun daha erken bitmesi için harekete geçirecek bir çaba nedir? Daha çok insan mı ölmesi gerekir, daha……..  Daha kaç can verilmesi gerekiyor...?

(Seydişehir-Konya, toplam uzunluğu 86 km 70 km bitirilmiş, 16 km kısım kalmış kazalarda en çok bu 16 km’lik  çalışma yapılan yerlerde  oluyor. Ne tesadüf ki yolun biten kısımlarında veya  çalışma yapılmayan kısımlarda büyük facia şeklinde kaza oranı çok az.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum