CHP 5 koldan geliyor

AK Parti kapanacak mı? Yarına mı bırakılacak belli değil. AK Parti’yi Anayasa Mahkemesi’nin 9–2 oyla kapatılacağı düşünülüyor. Şimdi bütün hesap kitap bunun üzerine yapılıyor. Anayasa Mahkemesi kapatmazsa ne olacak, o zaman ortalık tümden karışır gibi.

Yukarıdaki kısım bizim gibi yerel yazarları fazlaca ilgilendirmiyor. Büyük gazetelerde, büyük düşünen, büyük yazar ağabeylerimiz o konuları zaten detayıyla işliyor.

 

Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi seçimler öncesi dayanışma kaynaşma yemeği verdi. Ben CHP’nin tüm programlarını aşağı yukarı takip ederim. Bu yemek diğerlerine göre gerçekten çok farklıydı. Eğlencesini, yeneni içilenini yazmayacağım.

Salona dikkatlice bakınca Yerel seçimlerde Belediye başkanlığını düşünen bir CHP adayı yan yana oturmamıştı. Salona gelirken bile aday adayları kendilerine yakın isimlerle gelerek yerlerine oturmuşlardı.

CHP Ereğli’de nasıl 5 koldan geliyor? Bu başlık Ereğlilileri CHP aday adayları bir araya geldi ortak hareket edecek ve seçimlerde AK Parti’yi, MHP’yi geçecekler falan diye düşünmesinler. Dayanışma yemeğine beş koldan geldiler. Bunlar kimlermiş bir bakalım mı?

 

Hüseyin Kaya, Zengen belediye başkanı, Ereğli Belediye başkanlığına aday olacağını çok öncelerden açıklamış bir isim. Belirli çevrelerin desteğini almış. Partinin her programında yer alıyor. Kaya, gençliğiyle ve tecrübesiyle Ereğli’ye çok şey vereceğini ifade ediyor.

Nedim Güldalı, Partinin ağır toplarından ismi sürekli başkan adaylığı için geçen isimlerden birisi, bu güne kadar aday olamamış. Şimdi adaylığı ciddi anlamda isteyen bir isim.

Osman Saçlı, Eğitimci olan saçlı, müteahhitlik yapıyor. Çok kez aday olmak için mücadelesi olmuş bir isim. Bu yerel seçimler öncesi aday adayı olacağı sinyallerini veriyor.

 

Mehmet Topbaş, daha önceden CHP İlçe başkanlığı yapmış, Ereğli’nin başarılı avukatlarından, bu yerel seçimlerde mutlak surette aday olmayı hedefleyen bir isim olarak dikkatlerimizi çekiyor.

Kenan Akpınar, Belediyeciliğin CHP’deki duayeni, “Ereğli halkı bana gel aday ol derse adayı” diyor. Ama yemekte de görüldü ki bu seçimler öncesi Ankara’dan değişiklik olmazsa Kenan Akpınar yerel seçimlerde CHP’nin en güçlü adayı. Gördüğünüz gibi beş koldan geliyorlar. Burada ismini zikretmediğimiz ben de aday olabilirim diyenler ağabeylerimizde varmış. Yemekte onları ekipleriyle görmediğimiz için yazamıyoruz. Feridun Akpınar yemekte kapıya yakın oturuyordu. Başkanım neden böyle oturdun soruma “ Ben tarafsız bir başkanım, onun için kapıya yakın oturdum gelen herkesi buradan karşılıyorum”, dedi.

CHP Ereğli’de durum şimdilik böyle bakalım, önümüzdeki günlerde neler olacak. Sürpriz aday adayları çıkacak mı? Çıkarsa neler olacak hep beraber izlemeye devam edeceğiz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum