Süleyman Erçetin

Süleyman Erçetin

CEHALETİN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Türkiye 2024 yılına, Şehitlere Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet Yürüyüşü ile girerken, yürüyüş sonrası skandal bir saldırı yaşandı. Filistin’e destek yürüyüşünden elindeki Kelime-i Tevhit bayrağı ile dönen İsmail Aydemir’e karşıdan gelen E.A isminde ki bir şahıs siz Arap sevicisiniz diyerek yumruk attı.

Peki, ne yaşanmıştı bu skandal olayda; İsmail Aydemir’e yumruk atan Ege Akersoy Emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanmıştı. Şahıs savcılık İfadesinde "Bir Türk vatandaşından Türk bayrağı taşıması beklerken, karşımdan gelen yeşil üzerine Arapça yazılı bayrak taşıyan kişiye, sen Türk değil misin hassas zamanlardayız dedim, kendisi de bana istediğimi taşırım dedi. Aramızda bir itişme oldu. Kendisi yanıma gelince bende kendimi korumak amacı ile yumruk attım. Kendisini sözlü olarak uyarmam gerekirdi. Olay nedeni ile pişmanım. Ben herhangi bir ulusa yönelik aşağılayıcı bir söz söylemedim" dedi.

Bu skandal olayda, yumruk atan E.A üniversite öğrencisi şahıs, zaten ifadesinde yanlış yaptığını, pişman olduğunu itiraf ediyor, şahsın babasıda oğlunun yanlış yaptığını ifade ederken bu olayı malzeme yaparak algı meydana getiren, ülkemdeki din iman ve İslam düşmanları size ne oluyor, size ne oluyor ki, hemen sazan gibi olayın içine atlıyorsunuz. Dün gezi olaylarında kesilen ağaçları bahane ederek fitne çıkaranlar, bugün Arabistan’daki futbol müsabakasını gündeme taşıyıp algı operasyonu yaparak fitne çıkaranlar, Ey malum zihniyetin temsilcileri, size ne oluyor ki, içinizdeki İslam düşmanlığı sizi hop oturtup hop kaldırıyor. Yazık size ey cahiller! Skandal yumruk olayını malzeme yaparak fitne fesat çıkarmada geri durmayanlar size ne oluyor, bu cahiller sosyal medyada, basın yayında öyle iğrenç, kirli cümleler kurdular ki, "Hilafet bayrağı taşıyan kişiye atılan yumruk, Ege Akersoy yalnız değildir. Şeriatçılara atılan yumruk, Türk Gençliği Atatürk’ün yolunda Cumhuriyetin bekçisidir." Daha neler neler.

Ey cahiller! Siz Atatürkçülüğün arkasına sığınarak, bu ülkeyi karıştırmak istiyorsunuz, siz taşınan bayrağın Kelime-i Tevhit bayrağımı, Hilafet bayrağımı, taşınan bayrakta ne yazdığını bilemeyecek, Kelime-i tevhitten rahatsız olanın bile kâfir olacağını anlamayacak kadar, cehaletin dibine saplanmış olduğunuzun farkında bile değilsiniz. Allah kullarını imtihan etmek, kimin mümin, kimin kâfir olduğunu diğer kullarına göstermek için, bir kuluna Kelime-i Tevhit bayrağı açtırır, bir şahsıda bayrak açana musallat ederek yumruk attırır. Yumruk atan yaptığına pişman olurda, umulur ki Allah onu affeder de, siz Kelime-i tevhitten rahatsızlığınızdan dolayı, kâfirliğiniz ortaya çıkar. Allah, kâfir modeller, kâfir tipler, işte böyle olur diyerek, diğer kullarının hidayete ermesini murat ederde, sizde bu küfrünüz, bu inadınız, bu cahilliğiniz, bu kininiz ile geberir, ancak cehenneme odun olursunuz.

Siz misiniz Türk Gençliği, Siz misiniz bu ülkeyi bu vatanı koruyacak olanlar. İman ve İslam’ın kalesi olan bu cennet vatanda, Gâvurlaştığının farkında olmayanlar Müslümanları görünce milletin Araplaştığını zannediyorlar. Oturun oturduğunuz yerde, konuşmayın susun da biz de sizin insan olduğunuzu anlayalım, bu tür olaylardan size malzeme çıkmaz, bu halkı bu milleti birbirine düşürmeye, bu cennet vatandaki İslam ve İman nurunu söndürmeye sizin asla gücünüz yetmez yetmeyecekte, çünkü Allah’ın vaadi var, Allah nurunu tamamlayacaktır. Bu vatanda İslam’dır ve İslam olarak kalacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.