Büyük Şeytan’ın uşakları -Ekonomik savaş fırsatçısı hainler…

“Büyük Şeytan Amerika” ve uşakları eliyle 15 Temmuz’da başarılı olmayan darbe girişiminden sonra şimdi de aynı cephenin başlattığı büyük bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız.

15 Temmuz’da Türk Halkı’nı boyun eğdiremeyen, milletimizin direnişi ile hezimete uğrayan Büyük Şeytanın uşakları, yaşadıkları hezimetten sonra şimdide ekonomik olarak intikam alma peşindeler.

 Kur üzerinden ekonomik kriz yaratarak halkı sokaklara dökme amacı ile başlatılan ekonomik savaşta, ülke içindeki servisçileri de hemen hareketlendiler.

Yerli uşakları ile Gezi Olaylarını oynadılar olmadı. 17/25 Aralık sürecinde hükumeti devirme oyununu oynadılar yine olmadı.

15 Temmuz gecesi ele geçirdikleri bu ülkenin askeri-sivil tüm imkânlarını kullanarak millete “boyun eğ” dediler eğemediler.

Demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Ak Parti Lideri Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye muhalif olabilirsiniz. Bunu anlayabiliriz. Erdoğan'ın yönetim şeklini, ekonomi politikalarını eleştirebilirsiniz bunu da anlayabiliriz.

Ancak her kriz döneminde Ülkenin   ve Milletin  var olma  mücadelesi   verdiği dönemlerde “hazır kriz çıkmış, hava puslanmış, fırsat bu fırsat” deyip sırf  Erdoğan düşmanlığından dolayı; “döviz yükselsin, ülke ekonomisi çöksün” diyecek kadar, “bir intikam yumruğu da ben atayım” diyecek kadar alçalanlar kesinlikle haindirler.

Sosyal medyada felaket senaryoları pompalayarak, “banka hesaplarına el konulacak” yalanını uydurarak, sürekli olarak kara senaryo yazıp paylaşan zavallılar, alçaksınız işte…

Erdoğan ve AK Parti ile hesaplaşmak isteyenler varsa buyursun, er meydanında, yani seçim meydanına hesaplaşsınlar ama Milletin huzurunda alçaklık etmesinler.

Tekrar edelim; ülke ekonomisinin perişan edilmeye çalışıldığı ortamda, pusuya yatıp, nefretle intikam almaya çalışmak alçaklıktır,  hainliktir, ahlaksızlıktır.

 Ey gafiller gözünüzü açın! Sadece Türkiye-ABD ilişkilerinin seyrine bakmayın. ABD’nin dünya Çapındaki İran-Çin - Rusya-AB vs ilişkilerine de bakın. Büyük fotoğrafı göreceksiniz. Eğer tabi görmek isteyen bir çift gözünüz varsa…

Bu arada başka bir konuya dikkat çekmek isterim. Kriz dönemlerinde, Ülkenin var olma mücadelesi verdiği savaş dönemlerinde vurgun yapmak, fırsatçılık yapmak isteyenler, bu ekonomik savaşta Büyük Şeytan Amerika'nın safında yer almışlardır…

Bir esnaf olarak, esnafın dolar artışından mağdur olmasını kimse istemez. Ancak, krizi ekonomik savaşı bahane ederek, kimsenin de fırsatçılık yapmasına izin vermemek lazımdır. Şunu asla unutmayın! Küçük esnaf kriz dönemlerinin en büyük mağdurlardandır. Onlar değil krizden para kazanmak, elindeki sınırlı olan sermayesini koruma derdine düşerler. Küçük esnaf her zaman bu işin mağdurudur.  Yok olanıdır. Çünkü küçük esnafın ne dövizi ne stoku vardır. Yukarıda ise bir eli dövizde bir eli faizde olan kriz çeteleri stok da yapmıştır, zammını da yapmaktadır…

Zavallı küçük esnaf ise elinde olanı bir olanı iki yapma derdinde değil onu olanı koruma derdindedir.

Fırsatçılık yapanlara stokları da, rafları da zehir zıkkım olsun inşallah.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum