Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Büyük camia ve büyük sonuçlar

Konyaspor, yine şaşırtmaya devam ediyor. Sakarya deplasmanından puan çıkarması zor görünen yeşil-beyazlılar, bu maçta son dakikada yediği golle üç puandan olmuştu.

Denizli maçında da zor geçecek denilen mücadele o kadar kolay oldu ki biz bile inanamadık. Bu iki sonuç, ‘ligin ikinci yarısı çetin geçecek’ şeklindeki öngörüleri bence boşa çıkardı. Kimse kusura bakmasın. Ligin çetin geçeceği falan yok. Baksanıza puana ihtiyacı olan ligden düşmemek için çaba sarf eden ateş hattındaki takımlar bile, hem rezil futbol oynuyor hem de puan almama konusunda adeta birbirleriyle yarışıyor.

Kim derdi ki Konyaspor, Sakarya’da üç puanı son anda kaçıracak. Evinde en büyük rakiplerinden Gaziantep’e yenilen Denizlispor, Konya’ya gelip 5 gol de burada yiyecek. Kendi kendinize sorun, bu maçlardan önce size bu sonuçları söyleseler inanır mıydınız?

Hem de transferi son güne değil son dakikaya bırakan elinde sakat ve eksiği çok olan bir Konyaspor’da kimsenin bu tür beklentileri olacağına inanmıyorum.

Ama ortada bir sonuç var.  Bu sonuç süper denilebilecek kadar iyi. Sakarya’da kaçan puana üzüldük ama Denizli’ye atılan 5 gol Konyapor’un özellikle iç sahada neler yapabileceğini gösterdi. Her zaman şunu söylüyorum Konyaspor artık ligin iyi, kaliteli, güçlü ve en önemlisi çekinilen, korkulan takımlarının başında yer alıyor.

Takımı bu duruma ne yöneticiler ne teknik heyetler ne de futbolcular getirdi. Onlar sadece camianın bu ülkede ve Süper Lig’de Konyaspor’un var olması gerektiği yönündeki isteklerini yerine getirdiler. Yani istemek çok önemli. Camia bu takımın iyi olmasını ister. Bunu kimse istese de engelleyemez. Yalnız şunu da belirtmekte fayda var. Konyaspor’un Denizli maçında aldığı skora bakıp bundan sonraki maçlarda üçer beşer gol beklemek hata olur.  Hata olmayacak tek beklenti, tek düşünce Konyaspor’un ligdeki kalıcılığından endişe etmemek olmalıdır.

Antalya maçından gelecek puan ya da puanlar gıpta ile bakılan ve puan cetvelinde Konyaspor’un üstünde yer alan Kayserispor ile Vestel Manisa takımlarının Konyaspor’dan ne kadar iyi olduğunu gösterecek. Ama şunu bilin ki bu takım çok iyi oynadığı için ya da çok iyi futbolcuları olduğu için burada değil. Konyaspor’u Anadolu’da büyük kılan, büyük camiasıdır. Tabi bu duruma gelirken katkısı olan herkesi de tebrik etmek gerekiyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar