Bülent Doruk'un Fotoğraf Sergisi

Okulların tatil olmasına yakın günleri çok severim. Bu günlerde peş peşe sergiler açılır, çeşitli etkinlikler yapılır. Eğitimci dostlarım Raşit Keskin ve Mustafa Karaçelebi okullarındaki etkinliklere çağırdılar, sağ olsunlar ama gitmem mümkün olmadı.

Bülent Doruk 2004 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV, Sinema bölümünde öğrenime başlamıştı. Bu yıl mezun oldu, mezuniyetini de güzel bir fotoğraf sergisiyle taçlandırdı.

Kipa’da açılan sergiye 42 KK 018 plakalı belediye otobüsü ile gittim. Şoför arkadaş korna çalma meraklısı çıktı. İstisnasız durduğumuz her durakta, yolda önümüzdeki her arabaya, rastladığımız bütün eşe dosta korna çaldık. O bunaltıcı sıcağa karşı iyi geldi bu korna çalma işi. Bütün şoförlere öneririm. Yolcular da hayır dua ederler.

İletişim Fakültesi güzel işlere imza atıyor, gerçekten başarılı öğrenciler yetiştiriyor. Özellikle H. Sümer hoca dekanlık görevine geldikten sonra başarılı işler çıktı ortaya. Fakültenin iki katının müze haline getirilmesi bile başlı başına bir başarı bence.

Bülent Doruk öğrenciliğe başladıktan sonra avareliği seçmedi Kafelerde gün geçirmek yerine KONFAD Konya Fotoğraf Amatörleri Derneği ile ilişki kurdu, fotoğrafı öğrendi. Temel eğitimini kazandı. Çektiği fotoğraflarla çeşitli yarışmalara katıldı, ödüller aldı. Hem yönetmenliğini, hem görüntü yönetmenliğini yaptığı kısa film Kar Film Festivalinde en iyi yönetmen, Kısaca Film Festivalinde jüri özel ödülünü aldı.

40 siyah/beyaz ve renkli fotoğrafın yer aldığı serginin açılışını KONFAD Başkanı Turgay Bilge yaptı. Bundan önce İletişim Fakültesinde de açılan sergiye katılım azdı ama özdü.Açılışa katılanlar gerçekten fotoğrafa değer veren, bunun için emeğini ve yüreğini koyan insanlardı.Mezuniyetini böyle güzel bir etkinlikle taçlandıran Bülent Doruk’u kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum