Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Bu takım elbise ile namaz kılınmaz!

Bir ehbabım aradı, başından geçen bir hadiseyi nakletti.
Kiğılı’dan aldığı takım elbiseler çok çabuk deforme olunca, firmanın müşteri hizmetlerine elektronik mektup atmış. Mektup da cevap da aşağıda. Yorumu size bırakıyorum:

Müşteri:
“Son altı ay içinde iki adet takım elbise aldım, fakat memnun kalmadım. 1 gün içinde sadece 2 vakit namazı kılmışımdır, ama yine de pantolonun dizinde yıpranma işaretleri var. Bu her iki takım elbisede de var. İkincisi ise ütü büyük problem. Her iki günde bir ütülemek zorunda kalıyoruz gereğini ... İyi çalışmalar.”
Firma Yetkilisi:
“Sn. Akif bey, Takım elbisenizi namaz kılmak için kullanırsanız, bu tür sorunları yaşamanız doğaldır. İş yerinde, önemli günlerde, en önemlisi bedensel efor gerektirmeyen durumlarda giyilmek için dikilen takım elbiseyle namaz kılarsanız dizlerinde solma, yıpranma olacaktır ve kesinlikle bu durum ürünümüzden kaynaklanmadığı için size bu konuda yardımcı olamayacağımızı bildirmek isteriz. Ütü probleminizde bu durumdan kaynaklanmaktadır.
İyi günler dileklerimizle.”
!!!

Selçuklu Belediyesi Kent Konseyi

Selçuklu Belediyesi Kent Konseyi diye bi şey kurmuş. Yeni belediye kanununa göre bu tür şeyler icap ediyormuş zaten. Konya’da ilkini Selçuklu gerçekleştiriyormuş yani. Halk ve sivil toplum temsilcilerinden oluşan bu konsey, belediyenin pek çok çalışmasına katkıda bulunacakmış.
İlk toplantısı yarın gerçekleştirilecek bu güzel girişimi destekliyor ve ilgililerini tebrik ediyorum. Fırsatım olursa ben de katılmaya çalışacağım. Diyeceğimiz çok şey var.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.