Bozkır Gençler Birliği Fırtınası…

İlçemizi futbolda Konya 1.Amatör Küme B Grubunda temsil eden Bozkır Gençler Birliği fırtına gibi esiyor. Yeşil-beyazlılar; Maliyespor, K. Esnafspor, Akşehir Belediyespor, Yeni meramspor, Demirspor, Hakimiyet, Derespor, ÇatalhüyükÇumra Belediyespor ve İhsaniye Gençerbirliği’nin mücadele ettiği grupta aldığı başarılı sonuçlarla liderliğini sürdürerek futbol otoritelerinin alkışlarını topluyor.

İşimizin ağırlığı ve yoğunluğunun gereği Bozkır Gençler Birliği’nin ilçede oynadığı maçlarını izleyemiyoruz. Ama, Konya merkezde oynanan karşılaşmaları yöneticilere gözükmeden bir spor yazarı kimliğimizle tribünlerden takip ediyoruz. Bozkır’daki yerel yönetim çalışmalarını daha kaliteli hizmetlere vesile olabilmek için sıkça eleştirdiğimiz, bu nedenle aramız limoni olan Belediye Başkanı Mehmet Akif Ülker'in takıma desteğinin alınan başarılarda en büyük faktör olduğunun farkındayız. Bozkır Gençler Birliği’nin başkanlığını da yürüten Mehmet Akif Ülker’e takımın yönetim sorumluluğunu beraber üstlendikleri Hüseyin Bozkurt, Kamil Gölgeli, Mustafa Ülker, Ahmet Şahin, Hikmet Balcı ve Ali Koçak’ın katkılarının da alkışlanması gerektiğine inanıyorum.

Evet, Bozkır Gençler Birliği başarıdan başarıya koşuyor.

Antrenör Ahmet Kolsuz'un direktifleriyle "Kaleci Murat, Şakir, Recep, Sedat, Süleyman, Caner, Arif, Sabri, Hasan, Ali Tokat ve Adem"den oluşan ilk 11 kadrosuyla şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor. Her hafta maçların tamamlanmasıyla Amatör Küme panoromalarında Bozkır Gençler Birliği’nin adını zirvede görmek her Bozkırlı gibi bana da gurur veriyor. Temennim, bu kadrodaki futbolcuların ve alt yapıdaki miniklerimizin geleceğin milli futbolcuları olması.

Bozkirinsesi.com haber portalının verimli, kaliteli, akıllı projelere destek olduğunu, bu işleri gerçekleştirenleri olanakları ölçüsünde yüceltmeye çalıştığını herkes bilmeli. Bize ulaşan bilgilere göre, sitemizi Mehmet Akif Ülker karşıtı gibi göstermeye gayret edenlerin yoğunlukta olduğunu biliyoruz. Bu düşüncenin yanlış olduğunu bu yazıyla yeniden vurgulamış oluyorum. Ben, Bozkır’a aşık bir Bozkırlıyım. Ben dahil, tüm yüzler gelir, geçer, geçecek te. Ama hizmetler baki kalır. Bozkır’daki yerel yönetim hizmetlerindeki eksiklikleri tartışmaya devam edeceğim. Eleştirdiğimiz konularda yeni açılımlar sağlanırsa, bunlar verimli projelerle desteklenirse kim eleştirebilir? Kimse unutmasın ki, bizim coğrafyamızda bir tane Bozkır ilçesi var. Bu ilçede yaşayan veya ekonomik koşullar yüzünden gurbete çıkan her Bozkırlı, ilçemize hayırlı işler yapmak zorunda. Bozkır’da yaşayanların, özellikle yöneticilerin yazılı basında eleştiri görmedikleri için yapılanları kabullenmekte zorlandıklarını biliyorum. Ama, kimse “doğru” işe “eğri”, “eğri” çalışmalara “doğru” diyemez. Risk alan isimler ise ekip, altyapı, siyasi öngörü gibi nedenlerle doğruya oluşamayabilir. Medya mensuplarının temel görevi, kamu menfaatleri için kamu yöneticilerini eleştirmek, verimli işleri de duyurmaktır.

İşte, spor konusunda, Bozkır Belediye Başkanı Mehmet Akif Ülker, gençlerimizin sağlam bedenli ve akıllı olmalarında en büyük faktörün spor olduğunu kanıtlamış durumda. Bozkır Gençler birliği’nin sportif başarılarından dolayı sayın Ülker ve yol arkadaşlarını kutluyorum. Maçları daha fazla hemşehrimizin izlemesi için yeni organizasyonların kurulmasını, saha içinde yok ama, tribünlerde de küfürlerin kaybolmasını bekliyoruz.

“Fair Play”in tüm Bozkır’ı kapsamasını iştiyoruz. Umarım ligin sonunda mutlu sona ulaşırız. Önce grup şampiyonu, sonra il şampiyonu oluruz. Üçüncü lige yükselen ekiplerin bizden hiç fazlası yok. Bozkırlı, Bozkır Gençler Birliği’nin forması çevresinde kenetlenebilirse bu çocukları Türkiye Futbol Üçüncü Ligi’nde izleyebiliriz.

Yolunuz açık, başarılarınız devamlı olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.