Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Avusturya’dan iyi puan

Atiker Konyaspor, yeni teknik direktörü Mehmet Özdilek ile ilk Avrupa maçına çıktı. Konya’da kötü bir yenilgi alan Yeşil Beyazlılar, Salzburg deplasmanına savunma ve hücumda farklı bir kadroyla çıktı. Özdilek, Ali Turan ve Filipoviç’i kenara alıp Moke-Selim ikilisiyle başladı. İlerde ise sakatlanan Eze’nin yerine Malik Evouna vardı. Ali Çamdalı da yine kadroda yoktu.

Maçın başından itibaren Konyaspor istekli bir oyun ortaya koydu ancak pas oyununu bir türlü oturtamadılar. Genç ve hızlı bir oyun tarzı olan Salzburg ise Konyaspor’un kalesine daha kolay yaklaştı. Savunmada Selim’in dikkati ve yerinde müdahaleleri olası golleri engelledi.

30. dakikadan sonra Konyaspor oyunda dengeyi sağladı ve ilk yarı Yeşil Beyazlılar’ın istediği gibi bitti.

İkinci yarı başlamadan sorunu gören Özdilek,  topu biraz daha ayağında tutmak için hemen Ali Çamdalı’nı oyuna aldı. 60’ta da oyundan düşen Musa’yı çıkarıp Fofana’yı aldı ve takımı sürekli diri tuttu.

Konyaspor maç boyunca oyunu sahasında kanul etse de grup lideri karşısında iyi bir direnç sergiledi ve istediği puanı almayı başardı. Başardı diyorum çünkü gruptan çıkma iddasının sürmesi için bu puan önemliydi.

Konyaspor’u, hoca değişikliği kendine getirmiş. Oyuncularda belirgin bir arzu artışı gözleniyor. İnşallah Sivas maçında bu mücadele düzeyi sürer ve ligde de yukarı doğru sıçrama yakalanır. Bu takımın kapasitesi bunu kolaylıkla yapacak yeterlikte.

Önceki ve Sonraki Yazılar