“Allah aklını kullanmayanların üzerine pisliği boca eder “

Sosyal medya her kesimin kendi  amacı ve düşüncesi doğrultusunda   kullandığı  gayya kuyusu  gibi  bir şey ..

 Tabii Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için sosyal medya kullanımı ayrı bir dert.  

Bu neme nem şey toplumu öyle bir kuşatmış ki, sokakta yürürken cep telefonun içine dalıp trafiği alt üst eden genç kuşakları bırakın artık, bir eve oturmaya giden orta yaştaki insanların hemen hemen hepsi evdeki sosyalliği bırakıp akıllı telefonla sosyal olmaya çalışması durumu anlatmaya yeter sanırım.

 Her şeyde olduğu gibi üzülerek söylemek gerekirse sosyal medya kullanma konusundaki seviyemiz diplerde.

Adam her yediğini, içtiğini aile mahremiyetine bakmadan her şeyini paylaşan mı, yoksa ölen yakının ölü halini paylaşan mı dersin…   Neyse yani sizin anlayacağız genelde durum böyle iken muhafazakâr kesim olarak tarif edebileceğimiz “dinci”! Kesim  “özellikle seçtiğim bir kelime”    ise rezalet diz boyu…

Yukarıda saydığım  genel  için söyleyecek çok fazla sözüm yok ,bu bir eğitim meselesi ve   bir süreç ….

Ama(dinci) din tüccarlarına, aklını kiraya vermiş, hiç akletmeden, tefekkür etmeden,   bulduğu her herzeyi din diye paylaşan din bezirgânları size söylemek istediğim çok şey var…

Be hey gafiller, be hey aklını kiraya vermiş  “kopi bascılar”  size söylüyorum rabbimiz yüce kitabı Kuranı Kerimde diyor ki   “Allah aklını kullanmayanların üzerine pisliği boca eder” (Yunus 100)

Sizleri Allah’la aldatan görünür, görünmez şeytanlara, aldanan siz zavallılar.

 Eğer siz aldanmaya hazırsanız, sizi aldatmak için Allah’ı bile kullanmaktan çekinmeyen hak görünümlü batıl yolcuları oldukça fazla.

 Soysal medyada her gördüğü şeyi  aklı sıra  sevap  niyetine  paylaşan  “dinciler “  size  diyorum   bu   yaptığınız  Allahın size   verdiği  akıl  nimetini kullanmadan  yaptığınız işlerle sadece  şeytana    kulluk  etmiş  olursunuz..

 Elin oğlu sizi aldatırda, kandırırda ,dolandırırda saptırırda, ama siz sevap işlediğinizi zannedersiniz.

 Bırakın bu akılsızlığı aklınızı kullanın büyücülere aldanmayın atın elinizdeki asaları tüm sahte yılanlar yok olsun ve büyücüler Musa’nın rabbine iman etmek zorunda kalsın.

 Ama Eğer böyle gider büyülenmeye devam ederseniz Şapkadan civciv de çıkar, kuş da çıkar, tavşanda, hatta fil bile çıkar.

Aklımızı başımıza, başımızı omzumuz üstüne, vahyi hayatımıza, Nebi’yi önümüze almamakta direnirsek, bekleyin daha neler neler çıkar. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.