AK Parti’de son viraj dönülürken...

Önceki yazımda sözünü etmiş AK Parti’deki birleşmenin önemine değinmiştim. Seçimlerden ve aday adaylarının çalışma prensipleri üzerine kendimce bir tespitler yapmış ve yorumlamıştım. Kanaatim hâla değişmedi.

Bana göre; AK Parti adına tabanın reflekslerini barındıracak bir adayla bu seçim kazanır. Tabi bunun gerçekleşebilmesi için Seydişehir AK Parti tabanının beklentilerinin iyi tespit edilip sağlıklı bir analiz yapılması önemli.

Konya il teşkilatının ve genel merkezin Seydişehir’i net görmesi gerekir.

Bu beklentimi karşılayan uygulamalardan biri geçtiğimiz cumartesi şehrimizde yapılan anket çalışmasıdır.

Doğru adayı tespit etmek için AK Parti mesaisini harcıyor parasını harcıyor.

Tek amaç Seydişehir’de tabanla bütünleşmiş ve 30 Mart seçimlerinde AK Parti’yi kazandıracak iyi bir aday belirlemek.

Yani Seydişehir’deki AK Parti için mücadele ediyorlar. 30 Mart’taki kritik seçimlerde partileri adına Seydişehir için en kuvvetli ve en uygun adayı bulmaya uğraşıyorlar.

Şimdiden kendilerine bir teşekkür borçluyuz.

Peki, bu arada AK Parti’ye aidiyet hissiyle bakanlar ne yapıyor? Çoğunluk birleşme adına aralarındaki buzları eritip birbirleriyle kucaklaşıp taban olarak kenetlenmeye çalışırken; başka birileri mevcut gidişatı dinamitlemek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Gerçekten üzücü bir o kadar da trajikomik bir durum.

Soğukta anket yapmaya çalışan üniversite öğrencileri ev ev, dükkân dükkan gezip şehrin nabzını tutmaya çalışırken birileri seçim süreçlerinin en doğal analiz yöntemi olan ankete kendilerince balans ayarı yapmaya çalışıyor.

Bunlar çocuk da değil parti organlarında bulunmuş-hâla bulunan koca koca adamlar.

Ayıp yaa… Bu kadar önemli mi?

Anketörü manipüle edip lokantada anket yapmaya zorlamak (eski garaj civarı).

Bu kadar önemli mi?

Kapı kapı gezip anketçiye kendi adayını yazdırmak.

Çok komik görünüyorsunuz.

Lokantaya girdiğinde anketçiyi çevreleyip yanında bulunanlarla beraber baskıcı bir tavır ile yönlendirmeye çalışması bir ayıptır.

AK Parti’nin yönetim organlarında görevli olarak çalışmış veya çalışmakta olan  şahsiyetlerin anketörlere bu şekilde  müdahil olması Genel Merkez’in anket yaptırmak için göstermiş olduğu çabayı tamamen gölgelemekte ve utanç tablosu çizmektedir.  

Seydişehirli olarak da o kadar üzücü. Konya veya Ankara görmese de sizi Allah görüyor.

Bu kadar ucuz mu ya doğruluk. Bu kadar ucuz mu erdemi kaybetmek. Geçen ayda da buna benzer bir olayın, bir etli ekmekçi de yaşandığını bilmek benim için çok üzüntü verici. Bu tür düşük davranışlar AK Parti’yi var eden kitlenin nezdinde hiçbir zaman muteber olmamıştır.

Hangi psikoloji bunları yaptırıyor anlamıyorum. Allah aşkına bu yolları kullanıp olmayanı varmış gibi göstermek size ne yarar sağlayacak? Partinizin kazanmasını mı, Seydişehir’in kazanmasını mı, yoksa sizin kazanmanızı mı sağlayacak? Bence kaybeden sizsiniz. Kaybeden hep ihtiras ve hırs olmuştur. Yapmayın Allah aşkına kutsalınız neyse onun aşkına. Katıldığınız sohbetlerde bu basit etik davranma kurallarını bile öğrenemiyor musunuz? Bulunduğunuz camiaya zarar veriyorsunuz. Kendi partisindeki aday adaylarına saygı duymayan diğer insanlara nasıl saygı duyacak? Bence bu arkadaşlar bulundukları yeri, AK Parti’nin misyonunu yeniden okuyup kendilerini gözden geçirmeliler.

Unutulmasın ki! Her şeye rağmen son karar verici Seydişehir halkı olacaktır. Hemşerilerimizin en doğru kararı vereceğine inancım tamdır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.