AK Parti’de adam da var...

AK Parti’de adam da var,  delikanlı da…

 

“AK Parti aday konusunda seçimlere en rahat girecek parti durumunda. Hali hazırda beklenen başarı grafiğini yakalamış Ahmet Özdoğan’la devam kararı alabilir. AK Parti için en büyük ihtimal bu. Abdullah Çetinkaya ile aradaki buzları eriten Ahmet Özdoğan bir dönem daha bana göre de bu görevde kalmalıdır. Eksikleri ve yanlışlarını tartışırız.

 

Bana göre AK Parti bugün için Ereğli’de aday gösterecek ikinci bir isme sahip değildir. İktidar olmayı öğrenen siyasilerimiz daha da başarılı olacakları bir döneme giriyor olduklarının bilincinde hareket etmelidir.”

 

Önceki köşe yazımın yukarıdaki kısmını okuyan, işleri güçleri ortalığı toza dumana katıp bundan nemalanmak isteyen bir grup zavallı eleştirmeye ve dalkavukluk yapmaya başlamışlar. Neymiş efendim, ben; “AK Parti’de adam yok demişim, bu ne büyük hakaretmiş. Buna AK Partililer neden sessiz kalırlarmış.  Hemen cevap vermeleri gerek miyormuş?”

 

AK Parti de adamda var, delikanlı da… Kimse yukarıda yazdığım “Bugün için AK Parti Ereğli’de aday gösterecek ikinci bir isme sahip değil” cümlesi şimdi “AK Parti’de adam yok” mu demek? Bunu sağda solda karı gibi konuşanlar adam değil. Gene diyorum AK Parti’nin şu anki konjonktüründe tek aday Ahmet Özdoğan, bunda şaşıracak ne var? Lafını sözünü edecek ne var? Seçime daha çok var. Yeni adaylar çıkar, onları da yazar, tartışırız. Hatta aklınızda bir adayınız varsa söyleyin yazalım. Bu kişi memlekete daha çok hizmet eder diyelim. Ama yoksa kuru kuru laf üretmeyelim.

 

Zeynel Abidin Topak kutsal topraklara hac görevini yerine getirmek için gitti. AK Parti İlçe Başkanlığı’na Başkan Yardımcısı Yıldırım Kardaş bakıyor. Yıldırım abiyle ayrı bir dostluğumuz var. O beni, ben de onu çok iyi tanırım. Bu karı kılıklı herifler, Yıldırım Abiye aracılarla haber yollayarak; “Cuma Ali neler yazmış. AK Parti’de adam yok dedi” demişler. Akılları sıra Yıldırım abiyi (afedersiniz) gazlayıp üzerime salacaklar. Yıldırım abi aradı beni ve aynen dedikleri şu; “AK Parti’de adam da var, delikanlı da, bu yorumu yapanlar bana kendileri gelsin” dedi. AK Parti bu güne adamsızlıktan gelmedi. Her kademesinde özveri ile çalışan insanlar var. İçlerinde yanlış olan yok mu? Elbette var. Ama bu yakalanan başarıyı gölgeleyemez. Yıldırım abime teşekkür ediyorum. En doğru olanı yaparak beni aradı. Konuştuk. Ortalığı toza dumana vermeye çalışmaya gerek yok. Siyasetin okulu yok, her şey yaşanarak öğreniliyor. Seçime daha çok zaman var, bu süreçte yaşanacakları hep beraber takip edeceğiz.

 

Bir de ben neden çıkıp Ahmet Özdoğan’ı eleştirmiyormuşum? Ben gördüğüm eksikleri zaten yazıyorum. Haddini aşan ifadeler kullananlara özellikle selam ediyorum. Ereğli’de 4 senedir elimden gelen her konuyu yazmaya çalıştım. Eksiğim oldu. Fazlam oldu. Doğrum çok yanlışım az oldu. Bu yapımı seven var. Sevmeyen var. Şu unutulmamalı, kimseye çamur atmadım. Belden aşağı vurmadım.

 

Ereğli’de her partiyle oturup kalkıyorum. Sevgili başkanlarıyla aramda bir problem yok. Hem gazete olarak hem de ereglimedya.com sitesi olarak hepsine açığız. Ereğli için çalışan, gayret edenlere de desteğimiz sürecek. Bu Ereğli bizim, başka Ereğli’miz yok.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.