AK Parti Hükümetleri ve Sağlık Yatırımları…

Sağlık olmadan hiçbir şeyin anlamı olmaz. Paranız, dünya kadar servetiniz olabilir fakat sağlığınız yerinde olmadığı zaman hiçbir şeyin anlamı olmaz. Türkiye’nin sayılı zenginlerinden rahmetli Sakıp Sabancı’nın sağlık konusundaki ifadeleri hepimizin kulakları ve zihinlerimizde halen tazeliğini korumaktadır. Sağlık olmadığı zaman dünyanın tadı ve tuzu da anlaşılmıyor. Çevremizde veya ailemizde küçük bir rahatsızlığı olan bir yakınımız olduğu günlerde de ortamın huzuru da kalmıyor. Allah cümlemize sağlıklı günler nasip eylesin.

Geçtiğimiz günlerde, Selçuklu Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yeniay ve Osman Avcıoğluları Eğitim Kurumları kurucu Başkanı Osman Avcıoğlu ile birlikte, Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan dostumuz Yaşar Avcıoğlu’na Hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.  AK Parti hükümetlerinin 2002 yılından buyana sağlık konusunda yapmış olduğu iyileştirmeler ve yatırımları da unutmamak gerekir. Bu konuda emeği geçen herkese Teşekkür ederim. Hastane ziyaretimizde gördüklerimizi ve hastane yönetiminden almış olduğum bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.  5 yıldızlı otel konforunda yapılmış olan hastanenin bölge halkına ve bütün Konyalılara hayırlı hizmetlerde bulunması ve sağlıklı günler dileklerimle…


Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi DT. Mehmet Teker; ‘’ Ağız, sindirim sisteminin başlangıcıdır. Bütün besinler ağız yoluyla alınır. Alınan besinler ağızda bulunan dişler yardımıyla sindirime hazırlanır. Bu nedenle dış ortamla ilişkili olan ağız ve dişlerimizin sağlıklı olması oldukça önemlidir. Ağız ve dişlerin sağlığı için öncelikle bu bölgelerin temizliğine önem vermeliyiz. Ağzımızın sağlığı için aşırı sıcak gıdalara dikkat ederek ağız içi dokuların yanmasını önlemeliyiz. Yine yemeklerden sonra ağız içi suyla yıkanarak buralardaki kokuşmaya neden olan besin artıkları temizlenmelidir. Ağız içinde yaralar oluştuğu zaman hekime gösterilerek, tedavi ettirilmelidir. Aynı şekilde dişlerin sağlığı için düzenli olarak dişler, fırçalanarak temizlenmelidir. Besin artıklarını diş aralarında kalarak çürümeye neden olması önemlidir. Ağız kokularının ve birçok rahatsızlığın diş çürüklerinden kaynaklandığı unutulmayarak, temizliğe önem verilmelidir. Ağız ve dişlerin sağlıklı olması hoş bir görünüm vererek kişinin konuşma, gülme gibi durumlarda rahat hareket etmesine yardımcı olur. Her zaman ağız ve diş sağlığımıza gereken özeni göstermeliyiz’’ ifadelerine vurgu yaptı.

Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Hastane Müdürü Mevlut Kozan; ‘’ Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren bir sağlık kuruluşudur.  Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 1985 yılında Numune Hastanesine bağlı bir merkez olarak şu anki Konya Sağlık Müdürlüğü binasının 1. katında 08.08.1988 tarihinde çalışmalarına başlamış, 9 yıl hizmet verdikten sonra Selçuklu Belediyesinden devir alınan cumhuriyet mahallesindeki binada 16.06.1997 yılından bu yana halkımıza hizmet vermiştir.  Hastanemizin ana binası Real avm yanı ve Konya Büyükşehir Stadyumu karşısında, bahçeli, bodrum kat dâhil  4 kat ve teras katı olarak 7463 m² arsa üzerine inşa edilmiş olup 8241 m² kapalı alanı bulunmaktadır.  Sağlık Hizmeti verdiğimiz bu binada tüm Kliniklerimiz, Başhekimlik ve bağlı birimler, Hasta İletişim Birimi, Toplam Kalite birimi, Poliklinik Sekreterliği, Danışma ve Güvenlik Birimleri, Karşılama ve Yönlendirme hizmetleri birimi, Personel Dinlenme odaları, Bay - Bayan İbadethaneleri ve Kantin yer almaktadır.  Ana Binamız 20.05.2015 yılında yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır’ şeklinde hastane hakkında bizleri aydınlatıcı bilgiler verdi.

Hastane ziyaretimizde, ana kapıdan girdikten sonra, holden itibaren 5 yıldızlı bir otel konforunda hazırlanmış bir kuruma girdiğinizi hissediyorsunuz.  Sağlık merkezinin hazırlanması noktasında emeği geçenlere teşekkür ederim. Bölgenin ağız ve diş sağlığı noktasında büyük bir ihtiyacını karşılayacağı görülmektedir.  Büyük devlet adamı Kanuni Sultan Süleyman ; ‘’  Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,  Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’’ sözlerinde vurguladığı gibi.. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.