15 yıldır Memleketteyiz.

Daha dün gibi... Ömür ne kadar da çabuk geçiyor. Dile kolay, Memleket Gazetesi yayın hayatına başlayalı tam tamına 15 yıl olmuş.

 Koskocaman bir 15 yıl... Yeni doğan çocuklar 15 yaşına gelmiş, İlkokulda okuyan çocuklar Üniversite mezunu olmuş, 15 yıl boyunca herhafta, haftalık olmak üzere tam 780 köşe yazısı yazmak, dile kolay…

Memleket gazetesi ile beraberliğimizde 15 yılı kutlamanın  gururunu yaşıyoruz.

Bu beraberliğimizin uzun soluklu olmasının asıl nedeni,“ilkeli”ve “seviyeli”bir yayın politikasının benimsenmiş olmasıdır.

Üslubu hiç bozmadan, okuyucular ile aradaki samimiyeti koruyarak gazetecilik hayatına devam etmek azim ve kararlılığı  bu işin  temel taşıdır..

 Tabiî ki yayın hayatında 15 yılını dolduran Memleket Gazetesi siz değerli dostlarımızın desteği ve katkıları ile bu günlere geldi.

Tabii ki meyve veren ağacı taşlarlar hesabı zamanla bize kızanlar olduğu gibi tebrik edenlerde olması kadar doğal bir şey yoktur.

Gazetecilik çok değişik bir meslektir. Toplumun gazeteciden beklentisi hep övgüden yana tavır alınmasıdır… Hep iyi yönleri yazacaksın k, eniyisi sen olursun. Ama birtane yanlışı söylediğin zaman, bir taneeksiği gösterdiğin zaman vay ki vay haline…

Kişi hakları ve mahremiyetine yönelik haberleri hiçbir zaman dikkate almayan Memleket Gazetesi, haberciliği hiçbir zaman “tetikçilik” olarak yapmadı, doğrusu ne ise onu yaptı hep.

Konya ve çevresinde yaşanan olumsuzluklara her zaman yapıcı üslupla yaklaşan, çıkar hesabı yapmayan, yalan habere yanaşmayan, “çamur at izi kalsın”felsefesiyle hareket etmeyen bir tavırdan yana oldu.

 Önce uyardı, duymayanlara sesli söyledi ve bunu da Konya ve Konya halkı için yaptı. Çünkü yapılan yanlışlar yaşanan olumsuzluklar karşısında susmak gibi bir ilkemiz yoktu.

Bazı okuyucu arkadaşlarımız diyebilirler ki; Fahri Kubilay köşe yazılarında “çok fazla Seydişehir’le ilgili konular yazıyor” doğrudur. Ben Seydişehir’de yaşıyorum ve Seydişehir’den yazıyorum. Seydişehir’i Konya’nın bir parçası gibi görüyorum.

 Gazetecilik zorluk derecesi oldukça yüksek maddi ve manevi olarak güç ve oldukça da sabır gerektiren uzun soluklubir çalışma gerektirir. Memlekete gazetesinin bunu 15 yıl boyunca başarmasının baş mimarı Değerli Patronumuz Âdem Alemdardır. 15 yıl boyunca bizlere bu imkânı verdiği de için kendisine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

 Memleket gazetesinin çıktığı ilk günden bugüne kadar emeği geçen herkesi buradan selamlarken, Değerli Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Ali Elmacı’nın şahsında,  Gazetenin çıkmasına katkıveren tüm arkadaşlarımı da kutluyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.