Durali Göğüş

Durali Göğüş

YİĞİTLER ve VANDALLAR..

Kış sonu günlerini yaşarken, güneşin ısısından hissederiz ilk olarak baharın gelişini. Tabiat canlanır bayram havasında. Rengi, kokusu ve güzelliğiyle bitkilerin canlılığı sarar etrafı. Yamaçlardan eriyerek akan kar ile nisan yağmurları el ele verir. Coşkulu, şarkı söyleyerek akan dereler göllere ve denizlere hayat verir. İnsanlığa bir huzur ve bereket sunar bahar.

     Baharın tabiatı canlandırması gibi, ülkelerin de makûs tarihlerinde durağan zamanları vardır. Uyku halinden aktif hale geçtiği, kaynaklarının arttığı, bollaştığı, coştuğu dinamik tarihi dönemleri vardır. Hayatını ‘Allahtan başka zafer sahibi yoktur’ düsturuna adayan bir anlayışın mensuplarıyız. Kalpte iman, yüreğinde vatan ve milletin sevgisi ilkesiyle ‘aşk ile koşan yorulmaz’ parolasıyla çıkmıştı. Gönüller sevdalısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Türk Konseyi Zirvesi'nde yaptığı konuşmasında Kutadgu Bilig'deki "İnen yükselir, yükselen iner, parlayan söner ve yükselen durur" mesajıyla dikkatleri çekmişti.

Dünya ülkeleri içinde yükselen gücü ile emperyalist dış güçlerin huzurunu kaçırmıştı. Sömürgeci medeniyetin tek dişi kalmış canavarlarını kudurtmuştu. Çünkü Türkiye, Ortadoğu’da, Kafkaslar ’da ve Balkanlar’da etkinliğini arttırmak isteyen her büyük güç için önemli bir ülke konumundadır.

Çağımız küresel güçleri arasında Türkiye, gemisini yürütmeye uğraşıyor. Büyük Türkiye hayaliyle emin adımlarla ilerlerken; hegemonyacı haydut ABD, müstemlekeci Avrupa  (Haçlı zihniyeti)  Ortadoğu prensleri gibi bazı ülkelerin derin yapıları harekete geçtiler.

Özellikle son birkaç haftada  ‘Büyük Türkiye ‘idealine, yönetimine ve yöneticilerine sistematik bir saldırı ve sabote etme girişimleri görülmektedir.

Batılı emperyalistlerin arsız çocuğu, yüzbinlerce Müslümanı katleden Ermeni diasporasının ekmeği ile beslenen trolleri vardır. Bunlar kan emici efendilerinin emri ile bölücü, hain, illegal örgütlerin akıl hocalığına ve teorisyenliğe soyunan piyonlardır.

‘Kalbi özürlü olanın beyni çalışsa ne olur.’  

Cennet vatanda doğmuş, havasını kokladığı, suyunu içtiği, ekmeğini yediği bu topraklarda huzur için yaşamak yerine ihanet etmişlerdir. Hümanist, demokrat vs. takılır ama konu vatan, bayrak ezansa hemen çirkefleşirler. Gerçek emellerini gizledikleri, İnsan hakları ve özgürlük savunucusu naraları atmaktan geri durmazlar. Yıllarca ülkende kan ve şiddettin merkezi bölücü örgütlere koltuk değneği ve yandaşı olmaktan mahkûm olmuşlardır. Bu ülke zararına ne varsa içlerinde yer aldılar. Adalete hesap vermekten korkup hemen ülkeyi terk edip soluğu ecnebi efendilerinin yurtdışında tahsis ettiği besleme kulübelerinde almışlardır.

‘Düşmana iltihak eden kim olursa olsun bize dost değildirler.’

Bu kuş beyinli nasipsizler, düşünce ve fikir hürriyeti kılıfına sığınarak;

‘Makus kaderden kaçış yok’, başlığıyla demokrasi dışı yolu ima etmektedirler.

…….

‘Korona günleri, bırakın Türkiye’yi tüm dünyayı bir sorgulamaya yöneltmekte. Bundan RTE’nin ve tayfasının kaçması mümkün değil. ’diyerek hadsizce tehdit ediyorlar.

Gene aynı minvalde Almanya’da yayın yapan bir dergi.

Bu büyük ülkenin tarihine kare bir leke olarak geçen cuntacıların darbesi ile idam edilen merhum başbakanımız Adnan Menderes ile şimdiki cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resimleri yan yana yayınlayarak vandallar korosuna  katılıyor.

Yabancılar adına bu ülkeye zarar veren yerli işbirlikçi, şer güçlerle amansız mücadele   devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz Allahtan başka hiç kimseden korkmayız.’ ve ‘Biz bu yola kefenimizi giyerek yola çıktık’, sözleriyle ifade ettiği imanın gücü karşısında, afallamışlardı. Düşünemedikleri, akıllarının yetmediği, hafızalarının almadığı yiğitliği ve cesareti karşısında nutku tutulmuş panik halinde sus pus olmuşlardır.

 İnanan insan için, tehdit edilmiş olmanın hiçbir kıymeti harbiye si yoktur.

Allahü Teâlâ’dan başka yaratıcı yoktur. Her şeyi, o yaratmıştır. Maddeleri hareket ettirir. Yerlerini değiştirir. Bir zamandan, başka zamana götürür. Bir halden başka hale döndürür. Akıllara hayret verecek şeyler yaratır. Kader ve kaza Allah’ın iradesindedir. Rabbimiz ne dilerse odur. Sünnetullah ta ya şehitlik yada gazilik var.

Bu millet vatanına, dinine, bayrağına namusuna yanlış yapana had bildirmede tecrübeli kahraman evlatlarla doludur.

Üstat Necip Fazıl’ın tabiriyle;

‘Kimileri vardır aşkın en yücesine layıktır. Kimileri vardır aşkın en yücesini versen de aşağılıktır.’

Milletin gönlünde..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum