Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

Yeter söz de karar da milletindir

Adalet ve Kalkınma Partisi 12.Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Konya İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu Basın Toplantısı 13 Ağustos 2013 Salı günü saat 11.00’de Dedeman Otel’de yapıldı. İl Başkanı Ahmet Sorgun’un ekip şefi olarak organize ettiği basın toplantısı, AK Partinin Türkiye’yi ve Konya’yı ne kadar değiştirdiği ve geliştirdiği ana hatları ile gayet iyi anlatması yanında İl Yönetiminin nedenli bir uyum içinde olduğunun göstergesiydi adeta. Sayın Sorgun, AK Partinin kuruluşundan bu yana yaptığı hizmetleri çok özel tespitlerle gayet güzel vurguladı. Basın mensuplarına dağıtılan AK Partinin Türkiye’deki 11 maddede topladığı özet gelişme Konya’da yaptığı 12 maddelik fark hemen hemen her şeyini anlatıyordu. Olağanüstü Hali 14.günü kaldıran, Konya’ya Hızlı Treni getiren, yıllardır süren IMF borcuna geçtiğimiz Mayıs ayında neşter vuran, darbecileri ilk defa yargı önüne çıkaran, oyunu üç defa üst üste yükselten tek parti olan Adalet ve Kalkınma Partisinin birçok ilklere neşter vurduğunu ifade eden Başkan Ahmet Sorgun, sorulara geçerken yaptığı nüktede onun siyasetteki tecrübesini gösteriyordu. Yasakları kaldırmak, Yolsuzlukla mücadele etmek, Yokluğu ortadan kaldırmAK parolası ile işe başlayan iktidar partisi sayesinde Para, BayrAK ve Pasaportumuzun artık daha itibarlı olduğu en önemli kazançlardan birinin ise AK Parti sayesinde Milletin kendine olan özgüveninin artması olduğu söylendi. Başkan, sorulan sorulara, ilgili Başkan ve Milletvekillerine tevzi ederek basın mensuplarının ilk ağızdan konuları öğrenmesine zemin hazırladı. Konuları takip eden biri olmama rağmen Sn. Sorgun’un bazı tespitleri ile Parti’nin Türkiye’de ve Konya’da ne hizmetler yaptığı konusunda eksiklerimin olduğunu gördüm. Ekonomide yapılan başarının altında yatan gerçeğin ana sebebini Başkan Sorgun, şöyle anlattı. AK Parti öncesi yalnızca bir bankada batan paranın Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 100 yıllık yatırımına eş değer olduğunu bilirsek konu anlaşılır dedi. Bu tespit yıllardır yapılan hırsızlıkla ülkenin nedenli soyulduğunu gösteriyordu. Demokrat Partinin “Söz Milletindir” düsturunu daha da ileriye götüren AK Parti’nin olduğu beni en çok etkileyen ifade oldu. “Yeter Söz de Karar da Milletindir”

Bu bana şunu anlatıyordu. Arkasında halk desteği olan rahmetli Menderes asılmış, Özal ise zehirlenmişti ama bunu milletinden aldığı büyük destekle çok daha ileriye götüren AK Parti, bu zulmü yapanları yargı önüne çıkarma başarısını göstererek büyüklüğünü göstermiş oluyordu. Partilerde yağcı ve kıyakçılar, kendilerini gösterebilmek için ben buradayım derler. Sorgun’un yardımcıları dâhil hiçbiri basın toplantısında göze batmadığı gibi birçoğunu toplantı dağılırken fark edebildik. Bir iktidar partisine de zaten bu yakışırdı. Sorgun tarafından Konya ile ilgili verilen rakamlar bu toprağın çocuğu olarak beni olağanüstü memnun bıraktı, bunları siz okurlarımızla paylaşalım istedim.

                                                             2002                                     2013

Ambulans sayısı                                14 adet                                152 adet

Sağlık personeli                                 3806 kişi                             18.046 kişi

Sağlık Yatırımı                                  4.5 milyon/TL                     452 milyon/TL

Duble Yol                                          30 km                                  867 km

UçAK Yolcu Sayısı                             60.000                                  700.000

Ulaşım yatırımı                                 34 milyon/Yıl                        284 milyon/Yıl  

Hızlı Tren                                         --------              Konya- Ankara-Eskişehir 2013’te İstanbul 

Derslik Sayısı                                   11.829 adet                            16343 adet

Eğitim Yatırımı                                11.7milyonTL/Yıl                  56.7milyon/Yıl 

DSİ-Mavi Tünel                               10 yılda                                  3 milyar TL

Tarımsal Destek                               269binTL/Yıl                         329milyonTL/Yıl

İl Özel İdare yatırım                         1.6milyon/Yıl                         450milyon/Yıl       

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.