Ya kalp krizi geçiriyorsa?

 

Sevgili nitelikli okurlar; geçtiğimiz hafta 09.10.2012 tarihinde Selçuklu TOKİ Caddesi’nden           (Beyhekim cad.) şehir istikametine doğru aracımla ilerlerken, aniden duran araca arkadan çarptım. 22 yıllık özel sektör çalışanı, 17 yıllık ilaç sektörü çalışanı olarak, ilk defa kusurun % 100 bende olduğu bir kaza yaptım. Bunca yılldır kazalarımda hep birileri bana çarpar ya da ufak tefek çizikler olurdu.  Dümdüz yolda, bir anlık dikkat eksikliği, bir anlık dalgınlık, telefonla konuşmak, mesaj yazmak, adına ne derseniz deyin, bizler trafiğe çıktığımız zaman kontrolü elimizden hiç bırakmamamız gerekiyor. Ben yapmış olduğum kazada ‘Takip Mesafemi’ koruyamadım, korumadım ve önümde seyreden aracın, aniden durması sonucu çarptım. Okul servis taşıtıydı ve çok şükürler olsunki içinde hiç öğrenci yoktu.

Sevgili nitelikli okurlar bakın sektör hayatımda 1.280.000 km’yi aşkın yol yaptım 3 kere Demir Bükey, 1 kez Ender Kozlu’dan ‘ileri derecede sürüş teknikleri’ dersleri ve sertifikaları  aldım. Ama bunlar bile bizlerin hiç bir zaman, dikkati elden bırakmayacağımızı ya da kendimize çok güvenmememiz gerektiğini gösteriyor. Sonra başımıza bu tür kazalar getirebiliyor.

Lafı çok uzatmaya gerek yok arkadan çarpınca %100 suçlusun. Hastane’ye, ifademi almaya gelen şehir merkezi Trafik ekibi memurlarına, Selçuklu Bosna Hersek Polis Karakolu Baş komseri Ömer Faruk bey başta olmak üzere, karakolda çalışan tüm memurlara, Numune Hast. Ek Hizmet binasına ifademi almak için gelen memur beye, nezdinizde, kibarlıklarından, güler yüzlü oluşlarından, işleri profesyonel bir biçimde kolaylaştırmalarından dolayı çok teşekkür ederim.

Ayrıca kza yerine neredeyse 2 dakika içinde gelen Numune Hast Acil Doktorlarından Cengiz Bey’e, 112 Acil servisinden, ATT Rabia Gedikli, PARAMEDİK Hazal Yaman’a ve şoför Menteş Songül Bey’e ilgi ve alakalarından dolayı, müteşekkir olduğumu, gazetemiz adına ve şahsım adına bildiririm. Bizlerin kimliğini bilmeden, görevlerini severek yapmaları da ayrı bir güzeldi. Sonuç olarak 30 yaşlardayken, polis memuruna bir soru sordum: ‘Yahu memur bey adam yolun ortasında duruveriyor, otobanda durmak yasak duruyor, yani aniden duran araca çarpmak hep suç mu?’ diye sormuştum, bana o kadar güzel bir cevap verdi ki; yıllardır aklımdan hiç çıkmaz. ‘Beyefendi önde giden aracın şoförü ya kalp krizi geçiriyorsa  ya da bayılırsa  ne yapacaksın!’ Ne yapacağımızı söyleyeyim takip mesafemizi koruyacağız. Dikkati elden hiç bırakmayacağız.

Hoşca sağlıcakla kalın, ama en önemlisi; Trafikte dikkati elden hiç bırakmayan ve saygılı olan adam gibi adam kalın.    

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum