Üzülüyorum!

İnsanların acılarına ortak olup olamadığımızı düşündükçe üzülüyorum.

Birileri ölürken birilerinin bundan hiç rahatsız olmamasına üzülüyorum.

Üzülüyorum yitip giden hayatlara.

Üzülüyorum biz tokken aç yataklarına yatanlara.

Babasını tanıyamamış bebeklere üzülüyorum. Bir hain kurşuna hedef olmuş evlatların analarına üzülüyorum.

Üzülüyoruz hep birlikte. Ama… Ama ÜZÜLMÜYORLAR!

Bir hastanenin yenidoğan bebek ünitesine bombalar yağdırırken üzülmüyorlar.

Hiç tanımadıkları, bilmedikleri hayatları sanki hakları varmış gibi koparıp atarken üzülmüyorlar.

Genç insanlara ettikleri zulümlere üzülmüyorlar, hatta tebrik ediyorlar kendi aralarında kendilerini.

Ve kendi gibi düşünmeyen herkesi yok etme planları yapıyorlar. Hiçbirimize üzülmüyorlar. Hep üzüyorlar. Sadece ÜZÜYORLAR.

Nerede bir Müslüman varsa bizi oradan yakalayıp, bizi ordaki canımızdan vuruyorlar. Kıyıyorlar. Acımıyorlar.

Bazılarına insan olmak bile yasakken, bazılarına insan hakları tanınmazken, bazılarının insan oldukları bu denli unutulmuşken nasıl üzülmeyelim! Siz üzülmüyor musunuz? 

“Dünya onların olsun ahiret bizim” diyen Efendimiz, ne güzel demiş. Bunlara sarılan Müslüman inşallah kurtuluştadır. Sabreden elbet bir gün kazanacaktır. Allah tüm mazlumların yanında olsun, yardımcıları olsun.

Gidenlerden…

Memleket Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini uzun zamandır devam ettiren Mehmet Ali Köseoğlu yeni görevine başladı.  Muğla Basın İlan İl Müdürü olan Sayın Mehmet Ali Köseoğlu’na yeni görevinde başarılar diliyorum. Şahsen tanıma, sohbet etme ve çalışma fırsatım olduğu için ben kendimi fevkalade şanslı hissediyorum. Konya için çok büyük bir değer, aynı şekilde yeni görevinde de iyi işler çıkaracağına kimsenin şüphesi yok. Yeni mesai arkadaşları da umarım ne kadar şanslı olduklarının farkındadırlar.

Gidenlerden geriye hoş sedaları kalıyor ya hani… Sayın Mehmet Ali Köseoğlu için de aynı şeyi söylemek zor değil. Son bir haftadır ne kadar sevilip, sayıldığını hep birlikte görmüş olduk. Bazıları giderler, giderken yanlarında sevdiklerini de götürürler. Ben biliyorum ki Mehmet Ali Bey sanki Konya’daymış gibi her an yanımızda, yakınımızda olacak. Ben biliyorum ki tamamen gidenlerden ve hiç geriye bakmayacak olanlardan olmayacak Mehmet Ali Bey. Biliyorum ki tek bir telefonumuza bakacak yine hoş sohbetine nail olmak.

Kendisine, sevgili eşi Ruveyda Gülşah Köseoğlu’na ve ailesine yeni dönemin hayırlar getirmesini temenni ediyor Allah yar ve yardımcısı olsun diyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.