Üç Müjde, Üç Kazanç

Nerden çıktı bu laf demeyim. Sizlere bazı müjdeli haberlerim var.

Özelleştirme sürecinde insanların umudu kırılmış ve belirli bir süre umutsuzluk devam etmişti…

Hani Seydişehir köy olacaktı ya…

Felaket tellalları öyle demişti ya hani...

Uzun süren bu tedirginlikten sonra Pozitif gelişmeler kendini göstermeye başladı…

Şu anda her şey yolunda diyemeyiz elbette… Özellikle esnaf için sıkıntılı günler devam ediyor ama en azından ne olacağı belli oldu. İnanıyorum ki 2007 daha da iyi olacak.

Yazımın içeriğine kimileri politik işaretler var diyebilir…. Siyaset zaten toplum yararına yapılan bir iş değil mi? Öyleyse de doğruyu söylemekte kaleme dökmekte ne beis var değil mi?

Bilindiği gibi Seydişehir meslek yüksek okulun bin dört yüze yakın öğrenci var… Derslik sıkıntısından dolayı da fazla örgenci gelemiyor yâda yeni bölümler açılamıyor…

Nüfus bakımından daha az olan ilçelerde bile Seydişehir den daha çok öğrenci olduğunu zaman zaman belirtmiş ve mutlaka ama mutlaka ek binanın yapılması gerektiğini söylemiştik…

Bu konuyu kamuoyu da olumlu yönde algılaması sonucu, ek bina yapılması çalışmalarında istenilen elde edildi…

En kısa zamanda ek bina inşaatına başlanacağı müjdesi alınca çok sevindik bunu sizinle paylaşmamız gerektiğini düşündük.

Eti Aş’nin yeni sahibi Cengiz İnşaat’ın Seydişehir Meslek Yüksek Okulu’na ek bina yaptıracağını buradan duyurmuş olalım…

İkincisi ise; Seydişehir’de düşünülen öğretmen okulunun açılması çalışmalarında sona gelindi. Bu yıl içerisinde Seydişehir’e Anadolu öğretmen lisesi açılacak ve bu yılki OKS imtihanlarında öğrenci alımına başlanacak..

ilk yılda 60 öğrencinin OKS imtihanı ile alınacağı okul aynı zamanda yatılı olacak…

Üçüncüsü ise TOKİ evleri…

Geçtiğimiz haftalarda TOKİ Seydişehir’e hayırlı olsun demiştim bir makalemde… Yazımın hemen ardından insanlar, ne zaman? Kayıtlar başladı mı? gibi soruları sık sık soramaya başlamışlardı…

Ve nihayet ihale sonuçlandı.

Geçtiğimiz günlerde ihaleyi alan firma Seydişehir e gelerek inşaat yerinde incelemelerde bulundu. İhale sonucu alan firma bir ay içinde sözleşmeyi imzaladıktan sonra inşaata başlaması gerekiyor. Buda nisan ayının içi demek nisan ayında temelinin atılması muhtemel. ve temel atıldıktan sonra ön kayıtların alınarak ne kadar müracaat olacağı belli olacak. Binalar altı katlı 120m2, 112m2 ve dört katlı 82 metre2 olarak üç grupta yer alacak.

Tüm bu çalışmalarda emeği gecen ve Konya Milletvekili Harun Tüfekçi’nin hakkını teslim edelim.

Kim ne şekilde anlarsa anlasın yazımın başında söyledim birileri politik bulabilir ama bunlar Seydişehir ekonomisi için bir kazançtır.

Gözle görülür elle tutulur gerçeklerdir…

Kazanç hepimizindir…

Emeği geçen kim olursa olsun Teşekkürler…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.