Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Trabzon'dan gelen baklava

Konyaspor, Sivasspor’u yendikten sonra Pazartesi akşamı, ÜNTV’de Futbol Analiz Programı’nda Nurullah Sağlam’la birlikte olduk. 5 haftada 8 puan almış ve daha fazla puan alabilme ihtimalini tepmiş ama en azından rahatlamış bir takımın teknik direktörü olarak bizi şaşırttı. Bizi aldığı sonuçlar ya da baba oyuncuları kadro dışı bıraktığı ya da genç oyuncuları oynattığı için şaşırtmadı. Bizi, çok açık konuştuğu için, samimi olduğu için, Konyaspor’da elinden geleni yapacağına namus sözü verdiği için şaşırttı. Ama biz, her şeye rağmen, bildiklerimizi, düşündüklerimizi, hoşuna gitmeyecek olsa da, Nurullah Sağlam’ın yüzüne karşı söyledik. Programın sonunda tahmin bölümünü yaparken, Uğur Özteke ve Mete Kazaz Konyaspor’un yenileceğini söyledi. Ben ve Mehmet Kamanlı Hoca da takımın en az beraberlik alacağını ifade ettik. Kazanan Konyaspor oldu. Baklava cezasını Uğur Özteke ve Mete Kazaz çekecek. Nurullah Sağlam, kendine ve takımına niçin güvendiğini ispatladı.

 

Bence Trabzon deplasmanından alınan bir puan altın değerinde. Bu takım ligden düşer diyen futbol bilgisinden yoksun, akıl fukaraları, Turkcell Süper Lig’deki dört büyükler dahil, bütün takımların halini görmüyorlardı. Konyaspor’un ligden düşme ihtimali yok denecek kadar az. Bir de diğer takımların halini görünce yeşil beyazlıları üst sıralarda görmenin zor olmayacağını anladım.

 

Şunu da belirtmek lazım ki, bu takım da Ahmet Belal diye bir adam yerine kafası çalışan, panik yapmayan bir yarım golcü olsa 10 kişilik Trabzon karşısında üç puan almak işten bile değildi. O zaman yaralı Fenerbahçe karşısına daha rahat çıkacak ve Sarı Lacivertliler’den üç puanı almak daha kolay olacaktı. Şimdi Fenerbahçe’yi yenmek daha zor olacak. Çok rahat konuşuyorum çünkü bu takıma güveniyorum.

 

Konyalı Uğur’dan Erkan Sekman bir oyuncuyu da takıma kazandırdığı için Nurullah Sağlam’ı, tebrik etmek gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar