TOKİ fırsatı

2.etap TOKİ etap için başvurularının resmen başladığını Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu’ndan öğreniyoruz.

Yıllar önce yapılan ve şu an yüzlerce insanın yaşadığı TOKİ konutlarının şehrimize verdiği asaleti kimse inkâr edemez.

Özelikle konut sıkıntımızı azda olsa gideren bu yapılar birçok insanımızın ev sahibi olmasına sebep oldu.

Şimdi 2. etap başvuruları için yaklaşık 45 günlük bir süre var. Bu zaman içerisinde yapılacak başvuru miktarı bu çalışmaların başlayıp başlamayacağını belli edecek.

Yani dar gelirli ve orta gelirli ailelerin başvuracağı bu konutların bir önemli nokta da bu konutların kiraya verilemeyecek olması.

Belediye başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, ikinci defa getirdikleri bu fırsatın değerlendirilmesini isterken gerekli başvuru olmaması durumunda iptal edileceğini de belirtiyor.

Bu konutların yapımı sırasında birçok insanınızda iş yapacağını ve ekonomik anlamda rahatlık sağladığını hepimiz biliyoruz.

Bunun yanında Halk Eğitimin açtığı Kalorifer Ateşliciliği kursunu bitiren çok kişinin burada çalıştığını bir önceki yapılan konutlardan görüyoruz.

TOKİ ilçemize bir değil birden fazla katkı sağladığı açıkça görülmektedir.

Gerekli ve detaylı bilgilerin belediye başkanlığından alınabileceğini de buradan hatırlatmak istiyoruz.

VAY ALİ İHSAN AMCAM VAY

Kim ne derse desin şu sıralar adım attığın yerde siyaset konuşuluyor. Milletin ağzı kokmuş sanki. Caddeler, kahvehaneler kısacası insanın olduğu her yerde siyaset var. Yerel seçimlere 4 ay gibi bir zaman kamış.

Herkes kendine göre bir aday çıkarmış.

Birkaç gün öncede orta yaşıl Ali İhsan amcam yoldan geçerken beni yanına çağırdı. Bu amcamın hiçbir partiyle alakası da yok. Her önüne gelene vermiş. Beyazlamış saçı ve sakalı ile işsi oğlunu düşünüyor.

—Mithat, bizim oğlanı evereceğiz iş yok evlendiremiyoruz. İşsiz adama kim kız verecek bu devirde. Tanıdığın bir yok bir siyasetçi bizim çocuğa iş versin deyiverdi.

 

—Ben de kendi kendime kelin ilacı olsa kendime sürer diyip konuyu geçiştirdim.

—Bir önceki seçimde reis adayı iş söz verdi ama maalesef aradan 10 sene geçti olmadı. Duydum ki yine piyasada iş sözleri başlamış. Vallahi benim karnım tok bu yalanlara. Millet de inanmasın.  Bu tür yalan vaatler sadece kişilere fayda sağlıyor. Gerisi yalan. Ben yaşadım bu yalanı ve dolanı deyiverdi.

Sonra konuşmaya devam ettik. Bana kendince siyasetin tanımı yaptı.

Bakın Ali İhsan amcaya gören siyaset ve siyasetçi şöyle olmalıymış:

“ Vallahi siyasetçi yinli olmayacak, orası burası oynamayacak, geliyorum deyip 5 sene sonra piyasaya çıkmayacak. vel hâsıl adam olacak”

Ben Ali İhsan amcanın aksakalına bakarak çay için teşekkür edip oradan ayrıldım.

 DR. AHMET ŞİMŞEK’İ KUTLUYORUM

Bundan yıllar öncesi birlikte liseden arkadaşım Ahmet Şimşek’in bugünlerde çok önemli bir başarıya imza attığını duyunca kendisi adına çok sevindim.

Adam olacak çocuk belli derler ya. Ahmet kardeşimizin de okuyacağı o günlerde belliydi dersem abartı olmaz.

Halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi bölümü Tarih eğitimi Ana Bilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapan hemşerimiz Dr Ahmet Şimşek’in çıkardığı yeni kitap bizim insanımızda neleri başarabileceğini gösteriyor.

Bin bir emekle ve çalışma ile böyle güzel bir eser meydana getiren Dr Ahmet Şimşek kardeşimi canı gönülden kutluyorum. Kırşehir valiliğince bastırılıp tanıtımı yapılan Cacabey ve Medresesi” adlı eserinin hayırlı olmasını diliyorum.

 Çok güzel bir durum karşında insanlarımız bizim kuşak derler ya. Övünerek söyleyeyim ki Ahmet kardeşim de bizim kuşak.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.