Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

TEŞEKKÜRLER KONYASPOR

 

8 yıl sonra şampiyon olan Beşiktaş ile tarihinin en büyük başarısına imza atıp UEFA’ya giden Konyaspor’un maçı keşke daha coşkulu bir havada oynansaydı. Maalesef beceriksiz ve art niyetli TFF yönetimi yüzünden olmadı. Hangi kötü düşüncelerle küfürden dolayı rapor tuttuğu belli olmayan gözlemcinin yüzünden Konyaspor’a bu maçta ceza veren Federasyon, bu tablonun sorumlusu. Konyaspor Yönetimi de harika bir hamle maç biletlerini 500 TL yapınca, yaptıklarından umarım utanmışlardır.

Ama Konyaspor’un Beşiktaş’a özel bir yakınlık beslediği bir kez daha bu maçta tescillendi. Karşılaşmanın İstanbul’da oynanması gündeme geldiğinde “istemiyoruz” demeyen yönetim stadyuma kocaman bir kutlama pankartı asıp Beşiktaşlı oyuncuları Konyasporlu futbolcuların alkış koridorundan geçirdi. Onlar da Konyaspor’a UEFA’da başarı dileyen bir pankartla sahaya çıktı. Fenerbahçe ve TFF düşmanlığının göstergeleri olsa gerek bunlar.

Gelelim maça. Konyaspor sahaya ana kadrosuyla çıktı. Beşiktaş’ta ise Gomez, Quaresma, Atiba ve Tolga’nın da aralarında bulunduğu 8 oyuncusu olmadan çıktı. Maç başındaki dostluk rüzgarları 90 dakika boyunca da esti. Az faullu, centilmen bir maç oldu.

Önce Beşiktaş gol attı. Konyaspor ise hemen tokat gibi iki golle cevap verdi. “Sen şampiyonsan biz de lig üçüncüsüyüz. Son maç da olsa yedirmeyiz” dediler.

30. dakikada ise yönetimin hamlesine destek olarak Konyaspor taraftarı Federasyon’a mesaj gönderdi. 10 dakikalığına tribünleri boşaltıp boş stadyum görüntüsü verdiler. Demokratik tepkileri gerçekten yerindeydi.

Şenol Güneş oyuncularını uyarmış olmalı ki Beşiktaş daha canlıydı. Gökhan Töre ve Pektemek girince de Konyaspor’un yarı sahasında daha çok göründüler ama Konyaspor’u yenmeye güçleri yetmedi.

Konyaspor tarihi sezona Beşiktaş galibiyetiyle veda etti. Disiplinli, pasa dayalı, yardımlaşmanın üst düzeyde olduğu oyun tarzıyla neler yapılacağını cümle aleme göstererek veda etti.

Sahadaki futboluyla, örnek taraftar desteğiyle, elde edilen inanılmaz başarılarla harika bir sezon geçirdik. Konyaspor yönetimini, teknik heyetini, futbolcusunu, taraftarını bize bu güzellikleri yaşattıkları için tebrik ediyorum. İnşallah seneye daha güçlü bir Konyaspor ile Avrupa’da ve ligde daha büyük başarılar yakalanır. Çıtayı çok yükselten Aykut Kocaman’ın sınavı daha zor olacak gibi görünüyor ama üstesinden gelecektir.

Konyaspor’un taraftarı olmak da gazetecisi olmak da, bu yıl, büyük ayrıcalıktı.

Teşekkürler Kartallar.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar