M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Tayyip Erdoğan’ın 3 büyük suçu!

Ülkücü ve Turancı gençliğin de kendi kaynaklarını iyi etüt etmesi ve kendilerini geliştirmesi gerekiyor.

Mesela ‘Nihal Atsız’, bugünkü pek çok Ülkücü ve Turancı gençliğin maalesef (doğru ve yanlış yönleriyle) tanımadan geçtiği isimler arasında yer alıyor.

“Ben tanıyorum ve gayet iyi biliyorum” diyen gençlerin alınlarından öpüyorum...

***

Nihal Atsız’a döneceğim ama önce Sultan Abdulhamit Han hakkında birkaç kelam edeceğim...

Malum; Ermenilerin hazırladığı bombalı suikasttan -Cuma selamlığından birkaç dakika geç çıktığı için arabaya binmeye gecikince patlayan bombadan- kıl payı hayatını kurtaran Sultan’a “Kızıl Sultan” diyenler var...

Nedeni de; Ermeni ayaklanmalarını bastırması...

***

Daha iyi bilmek için Mustafa Armağan’a kulak verelim:

Kızıl Sultan iddiası, Albert Vandal adlı bir Fransız yazar tarafından ortaya atılmıştı. Atılış sebebi de, Abdülhamid'in Ermeni isyanlarını bastırtmış olmasıdır. Başta İngiltere ve Fransa olmak üzere Avrupa kamuoyunda Abdülhamid'in kan dökücü bir padişah olduğu propagandası başlatıldı. İşte "Kızıl", yani kan döken Sultan lakabı bu sırada asıldı boynuna. Hadi Ermenilerin böyle demesini anladık; iyi ama bir tekini bile idam ettirmemiş olan Abdülhamid'e Jön Türkler neden "Kızıl Sultan" dediler?

***

Maalesef her dönemde ‘dış’ mihraklarla ortak hareket eden ‘iç’ mihraklar da bulunuyor...

***

Şimdi Nihal Atsız’a gelelim...

Dine ve dindarlara bakışı "sorunlu" olan Atsız bile, içerideki satılmışların dışarıdakiler gibi “Kızıl Sultan” dediği Abdulhamit Han’dan “Gök Sultan” diye bahseder... “Türk Tarihinde Meseleler” adlı kitabında şunları yazar:

Toplumun en büyük haksızlığa uğramış tarihi şahsiyetlerden biri de II. Abdülhamid’dir. Kendisinden önceki devirlerin ağır yükünü omuzlarında taşıyan, en güvenebileceği adamlarının ihanetine uğrayan, dağılmak üzere olan içi dışı düşman dolu bir imparatorluğu 33 yıl sırf zekâ ve hamiyeti ile ayakta tutan bu büyük padişah katil, kanlı, müstebit, kızıl sultan, cahil ve korkak olarak tanıtılmış, daima aleyhinde işleyen bu propagandanın tesiriyle de böyle tanınmış talihsiz bir insandır. (...)Sultan Hamid, kızıl değil “Gök Sultan”dır.

***

Yavuz Bülent Bakiler de 2. Abdülhamid Han’ın üç büyük suçu olduğunu yazar...

Birinci büyük suçu: 2. Abdülhamid Han önce, Yahudi liderlerin bütün göz kamaştırıcı tekliflerine rağmen Filistin topraklarını onlara satmadı. Dolayısıyla, kendi zamanında, bir Yahudi devletinin kurulmasına göz yummadı. İkinci büyük suçu: Doğu ve Güneydoğu Anadolu’muzda bir Ermeni devletinin kurulmasına fırsat vermemesiydi. Üçüncü çok büyük suçu da: Çok akıllı ve bilgili olmasıydı. Etrafını çeviren tecrübesiz İttihatçı subaylar karşısında, çok bilgili ve tecrübeli olmasıydı. Nitekim onu devirenler, koskoca imparatorluğu 10 yıl içerisinde paramparça ettikten sonra, yurt dışına kaçtılar.

***

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘paçavra’ ilan ettiği New York Times’a bugün ‘Türkiye’yi şikâyet’ eden iç mihrakları yazın bir kenara...

Bir de 2. Abdülhamid Han üzerinden emellerini gerçekleştiremeyen Ermenilerin, New York Times üzerindeki etkisini iyi görün.

16 Nisan 2015’te Karikatürist Patrick Chappatte imzasıyla New York Times’ta yayınlanan karikatürü size anlatayım: Karikatürde bir Osmanlı görevlisi Ermeni vatandaşları trene bindirirken megafonla “Merak etmeyin, henüz soykırım kelimesi icat edilmedi” diye sesleniyor. Karikatürün sol üst kısmında ise “Osmanlı İmparatorluğu 1915” ibaresi bulunuyor.

2015’te “Türkiye’nin üstünde kara bulutlar var” diye yazan ‘paçavra’, 1896’da da 2. Abdülhamid Han için “Çekilmez adam” diye yazıyordu...

***

Ermeni ve İsrail yanlısı New York Times’ın yukarıda bahsettiğimiz ‘üç büyük suçu bulunan’ 2. Abdülhamid Han’a öfkesi bugün de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan üzerinden devam ediyor.

Çünkü Erdoğan’ın da tıpkı 2. Abdülhamid Han gibi üç büyük suçu bulunuyor:

Birincisi: Bebek katili İsrail’i ‘one minute’ çıkışıyla rezil etmesi...

İkincisi: Doğu ve Güneydoğunun bölünmesine müsaade etmeyerek ‘kardeşlik süreci’ni başlatmış olması...

Üçüncüsü de: Tüm karanlık güçlere karşı ‘akıllıca’ direnerek oyunlara gelmemesi...

***

Bu yıl oyunu ilk defa kullanacak gençlere seslenmek istiyorum...

Değişen bir şey yok!

7 Haziran seçimlerinde ‘iki taraf’ bulunuyor.

Biri 2. Abdülhamid Han’a “Kızıl Sultan” diyenlerin tarafı, diğeri “Gök Sultan” diyenlerin...

Gök Sultan diyenlerin cevabı New York Times’a da kapak olacak inşallah!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum