Taşlar yerine oturuyor

Sürekli gezen, halk içinde olan biriyim. Bazı gelişmeleri çok olumlu karşılıyor insanlarımız. Doğru Yol ile Anavatan olması gerekeni yaptılar. CHP ile DSP meydanlara çıkan insanların kararlığını görünce seçimlere birlikte katılmaya karar verdiler. Çevremdeki çoğu insanın rahatladığını gördüm.

Seçim sonrası bu işbirliğini daha ileri götürmeleri gerektiğini sık sık duydum. Her iki partinin önderleri basiretli davranarak umarım  bunu da gerçekleştirirler.

Genç Parti inanılmaz vaatlerle geçtiğimiz  seçimlerde baraja yakın bir oy aldı. Bu seçimde ise CHP’ye yanaşmaya çalışıyor. Deniz Baykal böyle bir işbirliğine yakın duruyor. Eğer bir seçim işbirliğine razı olursa büyük bir yanlış yapar Baykal.

GP ile CHP’nin siyasi olarak hiçbir yakınlıkları olmadığı gibi bu işbirliği etik de olmaz. Uzan ailesinin büyük bölümünün kaçak durumda olduklarını hatırlamak yeterli.

Geçtiğimiz yıllarda Deniz Baykal’ın hizipçi tutumları yüzünden önemli bir kitle CHP’den koptu. Bir çoğunu yakından tanıyorum bu insanların. Namuslu dürüst, donanımlı ve sapına kadar CHP’ye yürekten bağlı insanlar. Bu bağlılık nedeniyle bir başka partiye de gitmediler. CHP yönetimindekilerin bu arkadaşları ziyaret ederek onları partiye çağırmaları gerekiyor. Onların da eski kırgınlıkları unutarak tecrübeleri, birikimleri ile partiye destek olmaları gerekiyor.

Seçim atmosferinde sevindiğim bir nokta da şu. Aday adaylarından önemli bir kısmı donanımlı, gerçekten vekilliğimizi yapacak çapta insanlar. Ama seçilebilecek yerlere girebilirler mi bilemiyorum. Ön seçimle olsa mutlaka girerler ama  bu sistemle biraz zor. Hakla güvenmedikleri için hiçbir parti ön seçim yaptırmıyor. Temayül yoklamaları da hikaye. Sonuçta son kararı tepede birileri veriyor.

22 Temmuz kararsız kalmak herkes için büyük bir lüks. Bu seçimde mutlaka sandığa gitmek zorundayız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.