Tartışmanıza bizi karıştırmayın!

Ereğli’de gelişen olayları bile yazmaya korkar oldum. Milletin elinden gelse bütün olayları bana yıkacaklar. Suçu işleyen haklı, bunu yazan gazeteci suçlu, yapma kardeşim. Sen de işini güncü düzgün yap. Bu ülkede gazetecilik nedir? Yerel çalışan benim gibi gazeteciler kavganın ortasında kalıp hep dayak mı yerler? Ben yemeyeceğim demek suç mu?

Tavşana kaç tazıya tut diyenler başköşelerde otururken birileri bizi suçlu ilan edebilmek için fırsat kolluyor.

Haberleri insanlar, gazeteden okuyor, televizyondan izliyor. Köşe yazanlardan yorum okumak istiyor. Biz de bu yorumları ve kendi düşüncelerimizi yazınca aman Allah’ım sen misin bunları yazan?

Yok, arkadaş öyle üç kuruşa beş köfte, herkes hesabını yapsın, adımını öle atsın. Son günlerde siyasi ortam gene gerildi. Gerilmenin adresi iktidar partisidir. Bu gerilmeyi biz mi çıkardık?

AK Parti’nin teşekkür yemeğinde konuşan Konya Milletvekili Abdullah Çetinkaya 22 Temmuz seçimlerinde AK Partili meclis üyelerinin katılmadığını, hatta içlerinden bazılarının üçüncü parti olacaklarını sağda solda konuştuğunu söyleyerek “Yemeğe gelen meclis üyelerini seçimde yanımızda görmek isterdik” şeklindeki konuşmasına cevap Belediye Meclis Üyesi Danyal Özdayı’dan geldi.

Öncelikle Sayın Çetinkaya’nın o konuşmayı basın önünde değil parti içi denetim mekanizmasında yapsaydı. Bence çok daha iyi olurdu. Çetinkaya,“söylediklerim öz eleştiri” dedi.  Belediye Meclis Üyesi Danyal Özdayı yerel basına yaptığı yazılı açıklamada Çetinkaya’dan hesap sordu.

 “Buradan şunları sormaktan kendimi alamıyorum Sayın Vekil: Siz Vekillik maaşınızı almadan hangi hizmetleri yaptınız? Açıklar mısınız?

Belediye meclis üyelerinin mensup oldukları mahallelerden hangisinde seçim kaybettik söyler misiniz?

Seçim çalışmalarında gittiniz mahalle ve köylerin büyük bir kısmında nelerle karşılaştınız? Anlatır mısınız?

Kendi köyünüzde partimiz kaçıncı parti oldu izah edebilir misiniz?

İşte bütün bunları ve daha birçok konuyu sizinle basın ve medyanın önünde açıkça tartışmaya hazırım.”

Bu açıklama da hiç şık olmadı. Belediye ve Milletvekilinin arasının ne kadar açık olduğunu bir kez net bir şekilde ortaya kondu. AK Parti’nin Belediye Meclis Üyesi AK Parti Milletvekili’yle basın önünde tartışacakmış. Ben de merak ettim neyi tartışacaklar? Tabii bu açıklamaya Çetinkaya çok daha sert cevap verdi: Ar damarları çatlamış halen yüzleri kızarmadan siyasi hayatımda en büyük yanıldığım ve sonradan gerçek yüzlerini gördüğüm insanlar şahsıma dil uzatacak kadar ahlaktan yoksun bu kişiler halen Ereğli kamuoyuna beyan verecek cesareti kendilerinde bulmaktalar. Köylerimizde toplumun sevgisi saygısı ile karşılaştım. Tek bir köyümüz Çillerde karşıma senin gibi senin zihniyetinde olan birisi çıktı. Çetinkaya; sıkılmadan utanmadan seçim çalışmalarına katıldığını iddia eden bu şahsa soruyorum Hacı Mustafa da mı vardınız? Yenimahalle de mi vardınız? Ereğli’nin hangi mahallesinde seçim çalışmalarına katıldın. Çetinkaya malum şahıs bana soruyor; kendi köylerinde ne kadar oy aldın? Açıkla diyor. Ben annemin köyü Adabağ Köyü’nden 75 oy ile birinci parti. Babamın Sazgeçit Beldesinde 556 oy ve Selvili köyü’nden 178 oy ile muhalefet partilerine % 70 ile 90 arasında fark atarak birinci parti olduk.  Şimdi senin konuşmanı isteyen sahibinin köyü Göndelen’den ne kadar oy aldık onu da sen değil sahibin açıklasın. Beni diline alacak kadar sana cesareti veren sahibin kendisi çıksın konuşsun.  Sen kimsin?”

Şimdi bu açıklamaların sebebi ne? Açıklamalar sitelerde yayınlandıktan sonra gene bizler suçlanmışız. Birbirinize yazılı olarak açıklamaları yapan sizlersiniz ve sizler Ereğli’yi daha iyiye taşıyacak insanlarsınız. Aranızdaki kavgaya bizi niye karıştırmaya çalışıyorsunuz? Milletvekilinin cevabını Cuma Ali mi yazmış diye birisi soruyormuş. Niye ben yazacağım? Herkesin aklı var fikri var. Biz birlik olun diye yazınca sözümüzü çok tuttunuz. Siyasi arenadaki kavganıza bizi karıştırmayın. Gelen açıklamaları da kamuoyuyla paylaşırız.

Herkesin Ramazan-ı Şerif’i mübarek olsun…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum