Salih Sedat Ersöz

Salih Sedat Ersöz

Süper Lige son adım

Torku Konyaspor, süper lige iyice yaklaştı. Bir üst lige çıkmaya artık sadece bir adım kaldı. Yeşil beyazlılar, Manisasporla yapacağı bu son maçı da kazanırsa önümüzdeki sezon süper ligde yer alacak.

Evet sadece bir maç ama çok zor bir maç, sadece bir adım ama zor bir adım kaldı süper lige… 90 veya 120 dakika oynanacak bir maçtan sonra sadece Konyaspor değil tüm Konya süper ligde olacak İnşallah…

Konyaspor, yarı final maçının ilkinde evinde yenilmesine, dahası ikinci maçta da mağlup duruma düşmesine rağmen pes etmedi, inancını kaybetmedi, oyun düzenini ve mücadele azmini bozmadı ve ilk maçta Bucaspor’un kazandığı gibi hakem kararıyla değil, alnının teriyle, yüzünün akıyla kazandı.

Aslında Bucaspor, daha çok pozisyona giren ve daha fazla gole yaklaşan taraf oldu ama bu durum zaten beklenen şeydi. Konyaspor ileriye çıkacak, gol arayacak, geride açıklar verecek ve Bucaspor da kontrataklarla kalemizde tehlikeli olacaktı. İlk maçta direklere ve hakeme mağlup olan bir takımın uygulaması gereken durum normal olarak böyle olmasını gerektiriyordu. Zira Konyaspor’a mutlak gol lâzımdı, gol atmadan Konyaspor’un finale çıkma şansı yoktu.

Maçtan önce var olan kazanma umudum, ilk yarının sonunda karamsarlığa dönüştü ve bende, Bucaspor için “bu takım gol yemez” düşüncesi hâkim oldu. Her ne hikmetse 1-0 geriye düştüğümüz anda içimi bir anda yeniden umut kapladı ve Konyaspor’un 2 gol atacağına inandım.

Öyle de oldu ve Konyaspor açısından imkânsız gibi görünen bir durum olmasına rağmen, temsilcimiz son yarım saat içinde aleyhinde olan maçı çevirdi ve attığı 2 mükemmel gol ile Bucaspor’u devirerek finale adını yazdırmasını bildi.

İlk maçın 90. dakikasında yaptığı mükemmel kurtarışını ikinci maçta da sürdüren ve mutlak gol vuruşlarına geçit vermeyen kaleci Kaya tartışmasız maçın yıldızı idi. Elbette Kaya ile birlikte tüm futbolcularımız inanılmaz bir mücadele ortaya koydular, hepsi güçlerini sonuna kadar harcadılar, terlerini son damlasına kadar akıttılar ve finale çıkmayı hak ettiler.

Ali Turan’ın gördüğü ilk sarı kart çok lüzumsuzca ve gereksiz idi. Arkasından bir taktik faul yapmak zorunda kalınca ikinci sarıdan kırmızıyı gördü. Böylece finalde takımında yer alamayacak. Futbolcularımızın sinirlerine hâkim olması lâzım. Aksi halde takım zor durumda kalıyor.

Bu arada, ilk maçta hakemin sonuca etki eden yanlış kararları yerine ikinci maçı çok güzel, dengeli, tarafsız ve ayrımcılık yapmadan yöneten bir hakem ile Konyaspor, Bucaspor’u evinde de olsa yenebileceğini ispatlamış oldu.

Şimdi sıra finalde Manisaspor maçında… Manisaspor ligin çok güçlü, ayrıca en az gol yiyen takımı…

Çok zorlu bir maç olsa da sonuçta gülen tarafın Konyaspor ve Konya olacağına inanıyorum. Futbolcularımızın inançla, azimle, istekle ve yılmayan mücadele gücü ile bütün enerjilerini süper lig adına harcayacaklarına ve güzel Konya’mızı süper lige taşıyacaklarına inanıyorum.

Haydi Konyasporum, final ümidimizi boşa çıkarmadığın gibi süper lig ümidimizi de boşa çıkarma. İnanırsan kazanırsın, istersen başarırsın, azmedersen sonuca ulaşırsın. Bütün bir yılda harcanan emekler boşa gitmesin. Sadece bir maç… kazan ve sevin… başar ve sevindir… Konya’nın süper lig hayali gerçekleşsin artık… Konya her şeyiyle süper lige lâyık bir şehir. Konya’yı süper lige taşıma onur ve şerefine siz ulaşın.

Mutluluk zor olanı başarmanın adıdır. Mutlu yarınlar efendim.

Önceki ve Sonraki Yazılar