Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Süper golcü, süper Konyaspor

“Futbolun perileri”ne bir kez daha şükranlarımı sundum. Sihirli değnek olmasaydı Uğur Tütüneker’in doğru kadroyla çıkmasını hiçbir güç sağlayamazdı. Golün olacağı yerde durup topun “bir yerlerine” çarparak da olsa kaleye gitmesini sağlayacak kadar gol şansı yüksek bir oyuncu Ars’ın soluna Erdal, arkasına Neca, O’nun yanına İshak, en geriye de Selim ve Erdinç hiç bu kadar yakışmamıştı.

Maçı izlemeye gelen yaklaşık 9 bin kişi (son zamanların en fazla seyircisi) güzel havada ilk dakikalarla birlikte harika bir Konyaspor seyretme fırsatı buldu. Erdal Kılıçarslan, Recep ve Ars üçlüsü, kadrosunu Herve Tum, Theo Weeks ve Ali Bilgin gibi isimlerle güçlendiren Göztepe’yi 10 dakikada mahvetti. Gole çok yakın iki pozisyon da faul ve çizgiyi geçmediği gerekçesiyle iptal edildi.

Konyaspor, enerjisini daha verimli kullanmak için baskıyı azaltmasına rağmen konuk takımın toparlanması 30 dakikayı buldu.

İki takım da ikinci yarıya daha temkinli başladı. Tütüneker’in sakatlanan Şenol’un yerine sağ tarafa Atilla’yı alması fazla cesurdu ama rakibe geri çekildim mesajı vermemesi adına da olumlu bir karardı. Ne büyük tevafuk ki basın tribününde yan yana oturduğumuz Yenimeram Gazetesi’nden Tolga Durmaz, Neca’nın hiç öldürücü pas veremediğini söyledi. Ben de topu O’na atmadıklarını anlatırken 66. dakikada Recep topu Neca’ya verdi. O da öyle güzel bir orta yaptı ki “Süper Golcü Ars” bu kez kafayla süper bir gol attı.

Konyaspor bu galibiyetle iç saha fobisinden umarım artık kurtulur. Ama üst üste iki galibiyet alarak hem üst sıralara yaklaşması ilk 6 hedefi için oyunculara ve şehre büyük moral verdi. Geçen hafta zoraki alınan galibiyetten sonra bu kez rakibini taktik ve mücadele anlamında eze eze yenen bir takım gördük.

Uğur Tütüneker’e futbolculara ve “futbolun perilerine” teşekkür ediyorum.

ARS’I KİM ALDI?

Bu yeni golcü Ars’ı kim aldı anlamadım. Yönetim mi, yoksa bu yönetimin kovduğu eski Menajer Mustafa Eraydın mı? Önce “bu oyuncuyla benim hiç ilgim yok, sadece görüşmelere yardımcı oldum” derken, adam 3 maçta 5 gol atınca “bakın nasıl oyuncu aldırdım” diyormuş. Yönetim acziyet içinde olunca mı böyle oluyor anlamadım. Neyse en azından iyi futbolcu aldılar. Eraydın’ın, Karapınar ile birlikte verdiği zararlardan sonra, iyi bir oyuncu aldırıp kendisini bir nebze olsun affettirmesini ya da Konyaspor yönetiminin sezon başından beri yapılan hatalı transferleri bu oyuncuyla telafi etmiş olmasını istemeyenin gözü kör olsun.      

selmansel@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar