Şükretmeyen Hakan Şükür!

AK Parti’den istifa eden Hakan Şükür’ün, Allah yolunu açık etsin. Sayın Başbakan’ın kendisine gösterdiği olağanüstü değeri hiçe sayıyor. Kimseye göstermediği değeri ona gösterdiğinden de bihaber. Bari bu değerin hatırına susmayı tercih etmeliydi bence.

Şükür'ün bana göre istifalarla ilgili, dershaneleri gerekçe göstermesine ilişkin, "Minareyi çalan kılıfını hazırlar, sloganı daha çok uyuyor gibi. Sayın Başbakan’ın olduğu hiçbir ortamda cemaat ile KCK eş tutulmamıştır ve kıyas bile yapılmamıştır.

Şükür'ün istifasına ilişkin açıklamasını okudunuz mu bilmiyorum, ancak hiçbir AK Partili milletvekili KCK ile cemaati bir tutmadığını biliyorum. "Şükretmeyen Şükür’ün İstifasına bahane aramasına hiç gerek yok. Mertçe ve dürüstçe davransın yeter. Başbakanın kendisine gösterdiği olağanüstü değeri hiçe sayıp partiden istifa edeceğine, parlamentodan istifa etseydi ya. Ama bu teklifle gelen Başbakan’a Twitter’ında ‘Ben seçildim; Orası milletin meclisi bize de millet getirdi...’ demesi hiç akla mantığa sığar mı? Avrupa’da bir bakan radardan yakalanınca, ya da yolsuzluğu ortaya çıkınca partiden değil görevinden, bakanlığından istifa edip normal vatandaş haline geliyor. Japonya’da bir Bakan bırakın yolsuzluğu, dedikodusu ortaya çıkınca bile görevinden istifa etmiştir.

Türkiye’nin bazı illerinde bir gerçek vardır, Tayyip Erdoğan sizi bir şehrin belediye başkanı gösterirse, Nisan 2014’de hayatınız değişecek demektir. Bizler milletvekili seçimlerinde, Milletvekillerine mi oy verdik partiye mi? Ah Şükretmeyen Şükür’üm ah. Başbakan’ın kimseye göstermediği bu değerin hatırına bari susmayı tercih etseydin olmaz mıydı? Hakan Şükür'ün televizyonlarda ücret karşılığı yorum yapmasına izin vermediler mi? Bence asıl önemli olan nokta bu. Partisinden istifa edeceğine, televizyon yorumculuğundan istifa etse, daha hayırlı bir iş yapmış olur. Millete de daha iyi hizmet etmiş olurdun.

esat-coga-6.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum