Sizler ne zaman özür dileyeceksiniz?

Nihat Genç programda Erbakan'dan da özür diledi, diye bir haber okudum. Sonra kimler özür dilemiş diye basit bir araştırma yaptım.

Özür dileyenler bir sayfa oldu ancak gerçek özür dilemesi gerekenlerden tık yok..

Emekli Subaylardan, DYP Eski Manisa Milletvekili Tevfik Diker de, CHP Grubu adına söz alan İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'da, Erbakan dan özür dilemiş.

O günlerin ve 28 Şubat tetikçileri sıraya girmiş özür diliyorlar.

Bu vatanın sevdalısı, yaptığı efsane hizmetlerle milletin gönlüne taht kurmuş, vizyonuyla ve öngörüleriyle her daim bu ülkeye yol göstermiş ve yüzünü ağartmış olan Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümet’in Başbakanı Necmettin Erbakan’a, karanlık 28 Şubat sürecinde yalanlarla, iftiralarla ve attıkları çamurlarla var gücüyle saldıranlar ve onların zavallı işbirlikçileri bir kez daha kendi yalanlarında boğuldular. onun için tabi ki özür dileyecekler.

Buradan bende esas özür dilemesi gerekenlere çağrıda bulunuyorum,

Kara bir leke ile yaşamak istemiyorsanız, açıklanan 28 Şubat’taki MGK’nın tutanakları Erbakan Hoca’nın her zamanki dik duruşunu ve ucuz kahramanlara pabuç bırakmayan asil ve nazik tavrını gözler önüne serdi. Bu karanlık sürecin bilfiil görevli olan aktörlerinin cezasını adalet verecek muhakkak. Onun için gelin yol yakınken sizlerde kendinizle yüzleşin

Ancak iş bununla bitmiyor.

Dönemin sivil işbirlikçileri, özellikle de ismiyle müsemma olan “Kartel medyası” da bu rezilliğin hesabını ödeyecek.

Kasıtlı çarpıtılan veya uydurulan haberler, yalan yanlış yorumlar ve bunlara yer veren gazeteler, köşe yazarları, velhasıl-ı kelam işbirlikçi medya siz neden suskunsunuz.

Yalan manşetlerin müsebbibi olan gazeteler başta olmak üzere bu günaha ortak olanlar, bugün yönetimlerinde başka isimler olsa da, bu vicdansızlığın hesabını vermek ve kendileriyle yüzleşmek gerekmezmi?.

Sözün özü; eğer ki vicdanınızda kara bir lekeyle yaşamak istemiyorsanız beyler; bu özür dilenecek!

Asparagas manşetler utanç kaynağı 28 Şubat 1997 tarihinde yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı tüm zamanların en kapsamlı yalan, iftira kampanyasına sahne oldu.  Koca koca gazeteler asparagas, utanç dolu manşetlerle okurların karşısına çıktı. Dönemin öne çıkan üç gazetesi H...., M....... ve S...... 54. Hükümet’e karşı çok yönlü bir karalama kampanyası başlattı. “İrtica”, “laiklik” kavramlarını hemen her gün manşetlere çıkardı ve kamuoyunu yalan haberlerle yönlendirmeye çalıştı. Kartel medyası olarak adlandırılan bu üç gazete bir yandan Tansu Çiller’i yıpratarak koalisyondan çekilmesi için baskı yaparken, diğer taraftan “irtica” senaryoları ile Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı istifaya zorladı.

Unutmak mümkün mü; adı açıklanmayan  “üst düzey askeri yetkililere” dayandırılan asparagas manşet ve haberlerle TSK defalarca “göreve” davet edildi.  Darbeci medyanın asparagas haberleri gölgesinde toplanan Millî Güvenlik Kurulu Kararları da bir başka utanç kaynağı oldu. 

 Yaptığı hizmetlerle rantiyenin ve küresel emperyalistlerin oyunlarını bozan 54. Erbakan Hükümeti’ne tuzak kuranların yalanları ortaya çıktı artık

28 ŞUBAT’IN SİVİL İŞBİRLİKÇİLERİNİN ERBAKAN HOCA’NIN DARBECİLERİN KARARLARINA BOYUN EĞDİĞİ İFTİRASINA CEVAP AÇIKLANAN TUTANAKLARDAN GELDİ…

DEVLET SIRRI OLAN DÖNEMİN MGK TUTANAKLARI AÇIKLANDI, BİR GERÇEK DAHA İFTİRACILARIN YÜZÜNDE TOKAT GİBİ PATLADI…

Böylelikle, türlü çeşitli iftiralarla Erbakan’ı karalamaya çalışanların yalanları bir kez daha ayaklarına dolandı. Bu karanlık tezgâhların sorumlusu sinsi çevreler ve bugün o kurumların başında bulunanlar, yüzünüz kızaracak mı bilemiyoruz ama bari nezaketen de olsa çıkıp özür dileyin!

Yıllardır bazı kesimler tarafından Erbakan’ın tarihi MGK’daki 18 maddeyi imzaladığına ilişkin yapılan maksatlı yalan propagandası, yayımlanan tutanaklarla birlikte tuzla buz oldu.

Yazdıkları kitaplarla, gazete ve televizyonlara verdikleri demeçlerle, devamlı surette ve bilinçli olarak bu yalanı pompalamayı sürdürenlere, “çamur at izi kalsın” mantığıyla Erbakan Hoca’ya kara çalmaya yeltenenlere, art niyetli kişi ve kurumlara en güzel cevap tutanaklardan geldi.

MGK’nın resmi tutanakları, Erbakan’ın, milleti baskı altına almayı amaçlayan cuntanın imzalanması için direttiği 18 maddeyi imzalamadığını açıkça gösterdi. Tarih bir kez daha yüzleri gibi yürekleri de kararmış olanları hüsrana uğrattı. Erbakan, kendisine inanan ve güvenen milyonların yüzünü bir kez daha ağarttı.

Bunlar oldu, soysuzlar gereğini yaptılar bunlar tamamda, o gün bunlara inananlar  bugün neden özür dilemiyorlar işte ben bunları anlamış değilim.

Oy verdik ama Hocada yanlış yaptı canım diyenler,

Bu kadarda olmaz canım ne işin var Libya çöllerinde diyenler,

Hocada ileri gitti D 8 de nerden çıktı diyenler,

Amerika'ya sen nasıl Siyonist dersin o bizim dostumuz diyenler,

Onların Okullarına öğrenci gönderirseniz İsrail'e asker yetiştirirsiniz dedi diye Erbakan bölücüdür diyenler,

Erbakan'la siyaset yaptığı için, Kimliğe. Makama,sahip oldukları halde, bugün onu inkar edenler,

O günlerin mücahitleri bugün o günleri unutan ve inkar eden müteahhitleri,

Konya'da Erbakan üniversitesi açılırken buna karşı çıkan Milletvekilleri, Yazar ve çizerleri,

Bugün Konya'mızın bir meydanına, bir parkına, bir caddesine bile ismini veremeyenleri verdikten sonra iptal edenler,

     SİZLER NE ZAMAN ÖZÜR DİLEYECEKSİNİZ?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.