Siyasi istikrar ya bozulursa?

Halkın %52 oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beye  baktığımızda, hep Yeni Türkiye’yi, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu beyi, Akparti ve kadrolarını, siyasi istikrarı gördük.

  Başbakanımız Ahmet Davutoğlu beye baktığımızda hep, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyi, Yeni Türkiye’yi, Akparti ve kadrolarını, siyasi istikrarı gördük.

  Yeni Türkiye’ye baktığımızda, sayın Cumhurbaşkanımızı, sayın Başbakanımızı,  Akparti kadrolarını, istikrarı gördük.

  Akparti’ye baktığımızda hep,  kurucusu, ilk genel başkanı, başbakanı olan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyi, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu beyi, Akparti’nin tüm kadrosunu, Yeni Türkiye’yi ve istikrarı gördük.

  4 Mayıs günü kamuoyuna yansıyan  son duruma nereden, nasıl, niçin, neden gelindi ben bilmiyorum. Zamanla nedenleri anlaşılacak, duyulacak, belki de iki yöneticimizin arasında kalacaktır.

  Bende bu ailenin içerisinde olan birisi olarak son duruma, yaşanılanlara üzüldüm.  Üzülmemek ne mümkün, elde değil işte. Her işte bir hayır vardır.

  Kendimi, bu ailenin bir ferdi, bir kardeş olarak, iki ağabeyin arasında çıkan soruna, ailede beklenmedik krize üzülen küçük kardeş olarak görüyorum.  

  Geleneksel otorite, geleneklerin büyük saygı gördüğü, toplumsal düzenin ağır değiştiği toplumlarda iktidarin kaynağı; gelenekler ya da yerleşik inançlardir.

  Karizmatik otorite, önderin olağanüstü gorünen niteliklerinden doğar. Büyük bir kahraman ya da çok zor koşullar icinde toplumu çıkış yoluna sokabilmiş olan bir önderin iktidarının kökeninde karizmatik otorite bulunur.

  Hukuksal (demokratik) otorite, ne geleneklerden, ne de olağanüstü kişisel niteliklerden kaynaklanır. Bu tür otorite söz konusu olduğunda, iktidarın kaynağını akıl ve kurallar oluşturur.

  Sayın Cumhurbaşkanı; halkının değerlerine bağlı, karizmatik ve demokratik otoritenin sahibi, halkın sevdiği, güvendiği, demokratik, karizmatik bir liderdir. Halkının % 52 teveccühü ile seçilmiştir. Aslında seven, güvenen ve takdir edeni % 52 den çok daha fazladır.

  Recep Tayyip Erdoğan bey, 1973’den beri siyasetin içerisinde olmuş, bir faninin sahip olamayacağı tüm makamlarda bulunmuş, mükemmel, engin tecrübelere sahip, hayatını ülkesine ve halkına hizmet için adamıştır.

  Devletimizin kuruluşunda etkili olmuş güçler, ‘kuvvetler ayrılığı’ , ‘güçler ayrılığı’ ilkesi ile, zayıf halkalar oluşturdular. Bu kurumları ve diğer bazı kurumları, iktidarları, siyasi otoriteyi zayıflatmak, hizmetlerini engellemekte zincir, palanga olarak kullanmışlardır.

  Akparti’deki son gelişmeler, iç, dış muhalefetin, menfaat çevrelerinin, üst aklın, dış güçlerle işbirliği yapan işbirlikçilerin, kriz çığırtkanlarının, fitne odaklarının, istikrarsızlıktan medet umanların iştahlarını kabarttı. Ağızlarının suyu akıyor, ballandıra, ballandıra anlatıyorlar.

  15 yıldır siyasi ve ekonomik istikrarsızlık oluşturmak için her yolu denediler başarılı olamadılar. Şimdi de, Akparti’ye gönül vermiş beyinlere ve gönüllere etki etmek, fitne sokmak, algı oluşturmak, ayrıştırmak için çalışıyorlar. Siyasi istikrarın, otoritenin yumuşak karnı olan 5.Parti fikrini hayata geçirmek için var güçleriyle çalışıyorlar

  Geçmişte bu ülke ve halkı, siyasi istikrarsızlıktan çok çekti. Siyasi istikrarsızlık ekonomik istikrarsızlığa neden olur. Bu geminin içerisinde olan herkes ıslanır. Akparti li, CHP li, MHP li, BDP li, sağcı, solcu, cemaatçi ayırımı yapmaz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum