Siyasette 2+2 dört etmez.

“ Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi budur…” sloganı ile etkili bir araba reklamını hepimiz hatırlarız. Bir otomobil için yapılan reklamın sloganı son derece etkili, zihinlerimizde yer etmiştir.

Cumhurbaşkanlığı seçim propagandalarının tüm hızıyla devam ettiği şu günlerde bu reklam sloganı geçti aklımdan.

Bende diyorum ki 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “Bu millet daha iyisini bulana kadar en iyisi budur…” diyecektir.

  Son 16 yılda yapılan Tüm seçimler göstermiştir ki;  Bu milletin iradesine karşı ne kadar kirli siyaset yürütseniz, ne kadar belden aşağı vursanız da halkın iradesini kıramayacağınız açık seçik görülmüştür.

24 Haziran’da yapılacak TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye tarihinde bir dönüm noktası olacak.

 Şimdiye kadar tüm oyunlarını oynayan Küresel Güçler bu sefer yeni oyunlar kurgulayarak seçimin kaderini etkileme çabasında.

Yeni krizlerle, ayak oyunları ile ekonomiyi bozarak, doları Euro’yu yükselterek seçmen iradesine ipotek koymaya çalışanlar; millet oyunu fark etti, diyorlar ki Tayyip Erdoğan’a desteğimiz Doların fiyatı yükselmesi ile kimse bizi vazgeçiremez yeter ki Dünya Beşten büyüktür demekten vazgeçmesin diyorlar. 

Hatırlayanınız var mı bilmem ama ben tekrar hatırlatayım Küresel güçler ve yerli işbirlikçileri Cumhurbaşkanını halk seçsin referandumu yapılırken de sahnedeydiler.

O zamanlarda sadece bu ülkede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapanlar var iken, bu gün küresel ölçekte Sayın Cumhurbaşkanına karşı birleşen ittifaklar var. Küresel güçler  dışarıdan Ekonomik olarak oyunlar oynarken onların yerli işbirlikçileri dövizdeki yükselişte ve ekonomide yaşanan  dengesizliklerden medet   umarak döviz   yükselsin ülke  batsın hiç  önemli değil yeter ki Tayyip Erdoğan gitsin diyecek kadar alçalmışlardır.

Endişeye mahal yok, Bu Milleti millet yapan değerler ile kavgalı, küresel çetelerle işbirliği içinde olanların Umutlarını bu millet bir kez daha kursaklarında bırakacaktır.

Şunu unutmayın beyler Sırf Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile bir yere varamazsınız varamayacaksınız.

Basit-iğreti-mide bulandıran polemiklerle, seviyesiz ithamlarla, Tayyip Düşmanlığı’ndan başka hiçbir malzemesi olmayan sizler bu seçimde de hezimete uğrayacaksınız.

Siyasette hiç bir zaman 2 +2 dört etmediğini 24  Haziranda    tüm  dünya  gibi sizlerde   göreceksiniz..

Cumhuriyet tarihinin en geniş katılımlı cephesi biçimlendirildiği çatı dönemi nasıl enkaza dönüştü ise bu seferde aynı akıbete uğraması kaçınılmaz olacak.

Bu ülke son 16 yılda yapılan seçimlerle göstermiştir ki ne kadar yerliyseniz ve Ne kadar Milli iseniz o kadar halk desteği arkanızda.

Basit ayak oyunlarını ve partizan çıkar hesaplarını bir kenara bırakın bu halkın değerleri ile siyaset yapın.

Milletle savaşan herkes kaybetmiştir.  Milletin aklı ile zekâsı ile alay edenlerin devri bitti,  bu millet kendinden birilerini lider olarak görmek istiyor. 

Başta dedik ya  “Biz daha iyisini bulana kadar en iyisi budur “ Tayyip Erdoğan’ın karşısına ondan daha yerli birini çıkarmadan onu yıkmak mümkün değil…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum