Seçimin galibi!

AK Parti Karapınar İlçe Teşkilatının 3. Olağan Genel Kurulu Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı. Mevcut başkan Mehmet Uğurlu ve ekibinin kazandığı seçimin hoşgörü ve demokratik bir ortamda sona ermesi son derece sevindiriciydi.

Seçim öncesi herkesin beklentisi farklıydı. Her iki adayında kendilerini anlatarak delegelerden oy istemesi ve seçimi kaybeden Metin Kalkan ve ekibinin kazanan listeyi tek tek tebrik etmesi bana göre sonuçtan daha önemliydi.

Bu davranış AK Parti’de küskünlüğün olmayacağının bir işareti idi. Ayrıca diğer partilerin bu seçimin sonucuna göre yaşanacak dağılmalarda kendilerine medet umdukları açıkça ifade edilmişti. Ancak her iki adayında “Kaybetsek dahi biz partimizde hizmete devam edeceğiz” şeklinde açıklamaları da beklentileri boşa çıkardı.

Kaybetmesine rağmen gelecek yıllar adına önemli adımlar atan Metin Kalkan arkadaşımız ile kazanan başkan Mehmet Uğurlu ağabeyimizi tebrik ediyorum.

Seçimde diğer önemli noktaları da ele alacak olursak, bana göre AK Parti Konya milletvekili Abdullah Çetinkaya’nın belediye başkanımız Mehmet Mugayıtoğlu’nun konuşmasında Karapınar’ın sorunlarını anlatırken oflayıp poflaması Karapınarlılara yapılan bir hakaretti.

İlçeye en küçük bir katkısı olmayan milletvekilinin sorunları dinlemeye bile tenezzül etmemesi şaşırttı doğrusu. Ancak iki isim vardı ki salonda alkışları hak ettiler. Bu isimler Mustafa Kabakçı ve Orhan Erdem’den başkası değildi. Geçmişten günümüzde ilçeye önemli hizmetlerde bulunun bu milletvekillerimizin konuşma öncesi ve sonrasında alkışlanması onlara verilen değerin göstergesi olsa gerek.

 

KARAPINAR’DA CHP’NİN DURUMU

Karapınar'da CHP teşkilatında eski belediye başkanı Kamil Bülbül Okuyucu’nun yeniden adaya olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Bu nasıl bir sonuç doğurur orası binmez Ama bu seçimin çok renkli geçeceğine bir işarettir.

Seçimi kaybettikten sonra kendi özel işleri ile ilgilenen ve bir süre önce tekrar meydanlara çıkan Kâmil Bülbül Okuyucu partisindeki oy potansiyelini artırıp artırmayacağını herkes gibi bende merak ediyorum.

Bir parti yetkilisi başka aday adaylarının çıkması halinde adayın delegeler tarafından belirleneceğini belirtmesi de bu partiden bir kaç kişinin ortaya çıkabileceğini gösteriyor.

Kulislerde konuşulan Hasip Yazgan ismi ise henüz netlik kazanmış değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.