Rabbimiz Biz kendi kendimize zulmettik...

Sana Adem'in diliyle yalvarıyoruz:

"Rabbimiz! Biz kendi kendimize zulmettik; eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan, kesinlikle kaybedenlerden oluruz! (A'raf 7:23)

Sana Nuh aleyhisselamın diliyle yalvarıyoruz:

"Rabbim! Hakkında bilgim olmayan bir şey istemekten sana sığınırım! Eğer beni bağışlamaz ve bana merhamet etmezsen, büsbütün kaybedenlerden olurum!" (Hud 11:47)

Sana İbrahim aleyhisselamın diliyle yalvarıyoruz:

“Rabbim! Ailemi yerleştirdiğim bu mekanı emin bir mekan kıl!” (Bakara 2.126)

Sana Yusuf aleyhisselamın diliyle yalvarıyoruz:

"Rabbim! Benim için hapis yatmak, bunların beni çağırdıkları günahtan daha hayırlıdır! Sen zalimlerin tuzaklarına karşı beni korumazsan, hilelerine kapılır da kendini bilmezlerden biri olup çıkarım!" (Yusuf 12:33)

Bizi zalimlerin tuzaklarına karşı koru Ya Rabbi! Bizi onların hilelerine kapılanlardan etme Ya Rabbi!

"Rabbim! Doğrusu bana iktidarı Sen bahşettin! Yine Sen öğrettin bana olayların doğru yorumunu! (Ey) gökleri ve yeri yoktan var eden! Hem bu dünyada, hem de öte dünyada yârim, yardımcım Sensin! Canımı varlığını Sana adamış biri olarak al ve beni iyiler arasına kat!” (Yusuf 12.101)

Sana Musa aleyhisselamın diliyle yalvarıyoruz:

"Rabbim! Dileseydin bu zalimleri ve beni daha önceden helâk ederdin'''. Şimdi içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizleri de helak eder misin? Bu Senin sınamandan başka bir şey değil onunla dilediğini sapıklığa terk eder, dilediğini de doğru yola yöneltirsin! Sensin bizim velimizsin; O halde bizi bağışla bize merhamet et! Çünkü Sen bağışlayanların en hayırlısısın!" (A’raf 7:155)

Sana Zekeriyya aleyhisselamın diliyle yalvarıyoruz:

"Rabbim! Benden iş geçti, kemiklerim eridi, başa ak düştü, fakat Rabbim; Sana dua edip de eli boş kaldığım hiç olmadı!" (Meryem 19.4)Ellerimizi boş bırakma Ya Rabbi!

"Rabbimiz! Elçilerin aracılığıyla yaptığın vaadi bize bahşet ve Kıyamet Günü bizi mahcup etme!

Çünkü sen vaadinden asla caymazsın!" (Ali İmran 3: 191-194)

Sana Taif dönüşü kan revan içinde kalıp âlemlere rahmet olduğu halde âlemler içinde gidecek bir karış yer bulamayan

Muhammed aleyhisselamın diliyle yalvarıyoruz:

"İlâhi!Kuvvetimin tükendiğini Sana arz ediyorum!Gücümün azaldığını, insanların gözünde küçük düştüğümü Sana şikayet ediyorum!Ey merhametlilerin en merhametlisi!Ey âlemlerin Rabbi!Sensin ezilmişlerin Rabbi!

Sensin benim Rabbim!Beni kimlerin eline bıraktın!Bana gaddarlık yapan yabancıların eline mi?Yoksa davamı ipotek edecek bir düşmana mı?Eğer Sen bana gücenmedinse,kesinlikle bunlara aldırmıyorum.Lakin iyiliğin beni rahatlatacaktır.Senin nuruna sığınırım.Karanlıkları aydınlatan nuruna...Gelecek azabın, bana ulaşacak öfkenden kaçıp kurtulacak bir sığınak arıyorum.Sana sığındım, yeter ki razı ol!Güç ve kuvvet sendendir, yalnız senden!"Allah'ım! Rabbim sensin!Senden başka kulluk edecek kapım yok!" Amin!

Tüm dualarımızın sonu "Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamdolsun!" demektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.