PROF DR. MUSTAFA ŞAHİN VE KONYA…

Yılbaşından bu yana Konya kamuoyunu meşgul eden Selçuk Üniversitesi rektörlük konusu süreci yılbaşında tamamlanması gerekirken bugüne kadar uzadı.

Dün itibarı ile Selçuk Üniversitesine yeni bir rektör atandı. Kendisi yakından tanımam. Diyeceğimiz ancak şudur ki bir Konyalı olarak Selçuk Üniversitesinin daha ileriye taşınması temennisi ile yeni Rektöre başarılar dilemek…

Esas tartışmak istediğim konu ise Rektör atama sürecinde yaşananlar.

Konyalı bir grup Prof. Dr. Mustafa Şahin'i rektör olmaması için yaklaşık 8 ay gibi bir süre mesai sarf ederek bunu başardılar. Bu durum Konya da ve Seydişehir’de ise üzüntülere neden oldu.

Konya’nın dolayısı ile Seydişehir’in yetiştirdiği en üst düzey bürokratlarından biri olan Prof. Dr. Mustafa Şahin Seydişehir ve Konya için çalışan bir dava adamı akademisyen bir hekimdir.

Kendisini 80’li yıllarda öğrenciliğinden beri tanıdığım ve İslami mücadelesini yakından bildiğim bir kişidir.

 Her zaman insanların yardımına koşan her zaman memleketi milleti için olağanüstü gayret sarf eden vizyon ve misyon sahibi bir dava adamı bir hekim aynı zamanda bir memleket sevdalısıdır.

Rektörlüğü döneminde kendisi için kurulan Sosyal Medya dezenformasyonu ve bilinçli olarak kendi camiası içinde yaratılan algı operasyonuna rağmen 4 yıllık dönemde başarılı bir performans sergilemiştir.

Selçuk Tıp Fakültesinde başhekimlik ve doktorluk zamanında da Fetöcülere karşı yaptığı mücadelesini çok yakinen bilindiği halde fetöcülerle ilişkili diyerek sürekli iftiralar atıp hakkında sahte raporlar düzenlenip, dedikodular yaymaları bu davaya gönül veren aklıselim olan insanları üzmüştür.

Hiç bir makam hiç bir insanoğluna kalıcı değildir. Eninde sonunda her makam sahibi gider ve yerine yenileri gelir. Bu tarih boyunca böyle olmuştur böyle de olmaya devam edecektir.

Takip ettiğim kadarı ile Rektörlük atamayı kendileri için ölüm kalım meselesi haline getirerek olayın içinde bu kadar yoğun bir şekilde müdahil olmaları süreci uzattı.

 Bu ülkede söz sahibi olanların birinci görevi bu ülkeyi ve şehri nasıl bir adım daha ileriye götürürüm mücadelesi yapılacağı yerde, ilçelerde dâhil maalesef iç çekişmelerle geçen bir süreç artarak devam ediyor.

Bu iç çekişmeler ve rektörlük seçimleri gibi benzer atamalar ve olaylardaki zorlamalar yüzünden bu davanın kan kaybetmeye başladığını görmek için uzman olmaya gerek yok sanırım.

Bunun en son örnekleri geçen yerel seçimde Ankara İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerin nasıl el değiştiğini hep birlikte gördük. Sonuç olarak, Konya’nın evladı Rektör Mustafa Şahin Konyalı bir grubun büyük gayretleri sonucu atanmasının engellenmesi Konya ve Seydişehir’de üzüntüye neden olmuştur.

Konuyla alakalı söylemek istediğim birkaç cümle daha var ki her başları sıkıştığında aramaktan çekinmedikleri kişilerin arkasında olmak yerine bir grubun etkisinde kalarak, gelen ağam giden paşam misali makas değiştirip dünkü konuştukları ve yazdıklarıyla kısa sürede çelişkiye düşmeleri ne anlaşılmaz bir durum.

Kolay gelsin sizlere… Bu konuları yazmaya devam..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum