Polis okulunun yolları tozlu

Cuma Günü Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulu 2. mezunlarını törenle verdi. Tören alanına doğru gazeteci arkadaşlarla ilerlerken bizi her zaman ki gibi güler yüzüyle Okul Müdürü Hüseyin Ceyhan Müdürüm karşıladı. Hüseyin Müdürüm heyecanını yaşadığı günün en iyi şekilde geçmesini istiyordu. Herkes görevinin bilincinde programın aksamaması için hayret ediyordu.

Evlatlarının mezuniyeti görmek ve sonrası alıp memlekete dönmek üzere aileler gelmişti. Çok kalabalıktı. Tören sırasında basın mensuplarının 10 katı fotoğraf ve kameralı vatandaş vardı.

Masalar konmuş, bayraklar serilmiş. Protokol ve aileler yerlerini almıştı.

Her şey çok güzeldi. Bütün bunları neden anlatıyorum. Tören alanı toz içindeydi. Hatta tören alanına giden yolda tozluydu.

Türkiye’nin her tarafından onlarca insanın izlemeye geldiği mezuniyet tören alanı Ereğli’ye Ya-Kış-Ma-Dı.

Burada şu yapmalıydı bu yapmalıydı demeyeceğim. Sadece şunu söyleyeceğim. Neden şimdiye kadar yapılmadı? Geçen yılda o tören alanı aynıydı. Biran önce burası asfaltlansın. 2007 2008 eğitim öğretim sezonu yetiştirilsin. Dışarıdan gelenlere iyi polis okulu izlenimi verelim.

Yeni mezunlara da başarılar diliyorum.

****

YAZA DONDURMA ŞOVLARLA GİRİLDİ

 

Ereğli yaza müthiş bir dondurma şovla girdi. Dondurma sezonu açan pastaneler bunu Ereğli halkına düzenledikleri etkinliklerle duyurdu.

Ereğli’nin 20 yıldır dondurma yükünü çeken, Ereğli Merkez olmak üzere Konya, Karaman, Ankara, İstanbul, Gaziantep gibi şehirlere şube açan Beydo dondurmaları şovunu Er Edem pastanesi İstanyon Caddesindeki şubesinde yaptı. Dondurmayla minibüsü kaldırırken herkes şaşkındı. Dondurmanın arasında bağlantı sağlayacak hiçbir şey olmadığını göstermek için dondurma kalıbını ortadan ikiye kestiler. 3 ton dondurmayı da vatandaşa ikram ettiler. Elinde mikrofon Beydo Dondurmalarının Mimarlarından Bekir Kekeç Ustam “Ereğli için çalışıyor, Ereğli için üretiyoruz, Ereğli’nin tanıtımını yapıyoruz” diye sesleniyor. Tebrik ediyorum.

Aynı gün diğer tarafta ise Oymaklar Necip Baba Pastanesinde Alpedo dondurmalarının tanıtım Şovu vardı. şov başlamadan Ereğli’nin yerel sanatçılarının sahne aldığı gösterilere gençler büyük ilgi göstermişti. Kahramanmaraş’tan gelen dondurma ile ip atlayanlara inanılmaz şovlar yaptılar. Halka dondurma dağıttılar.

Her iki pastanemizin işletmecilerini Ereğli’ye böyle güzel bir gün yaşattıkları için tebrik ediyorum…

 

***

Ereğli’deki 23. dönem milletvekili adayları çalışmalarına başladılar. MHP adayı Hüseyin Obrukçu Ereğli’nin köy ve mahallelerini gezmeye devam ediyor. CHP Adayı Tunay İnce seçim arabalarını giydirmiş hazırlıklarını sürdürüyor.

AK Parti Adayı Abdullah Çetinkaya ise, 4.5 yılda yaptıklarını anlatan broşürleri dağıtmaya başladı. Cuma gününe kadar Konya’daki çalışmalara katılacak olan Çetinkaya, Cuma’dan sonra Ereğli’deki çalışmalarına hız vereceğini tahmin ediyorum.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.