Salih Sedat Ersöz

Salih Sedat Ersöz

Önemli bir viraj daha dönüldü

Torku Konyaspor için final niteliği taşıyan bir maç daha kayıpsız olarak geride kaldı. Başka bir deyişle, Torku Konyaspor play-off yolunda önemli bir engeli daha geçti, önemli bir virajı daha döndü.

Temsilcimiz, son haftalarda sürdürdüğü başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, ligin bitimine 2 maç kala play-off’un en büyük adaylarından biri olduğunu göstermiş oldu. 

Manisaspor maçında her iki yarıda farklı iki Konyaspor izledik. İlk yarıda ileriye çıkmaktan korkan, oyun üstünlüğünü rakibe kaptıran, daha önceki haftalardaki takım görüntüsünden uzak ve sahada adeta ne yaptığını bilmeyen bir Konyaspor vardı. İkinci yarıda ise canlı, diri, maçı kazanmaya azmetmiş, koşan ve gol arayan bir Konyaspor gördük sahada…

İlk yarıda Konyaspor 3 önemli pozisyon üretti ise de, bunların ikisinden yararlanamadı. Üçüncü pozisyonda top ağlarla buluştu ancak haksız kalkan bir bayrak ofsayt gerekçesi ile Ömer Ali’nin güzel golünü geçerli saymadı. Yararlanılamayan pozisyonun birinde de, topun defans elemanının açık olan kolu ile teması vardı ancak hakem penaltıyı es geçti veya çarpma olarak nitelendirdi. 

Konyaspor’un yediği golde, maçın genelinde iyi işler yapan Selim yan hakeme ofsayt işareti yapma çabasında olacağına topa zamanında hamle yapsa idi golü önleme imkânına sahip olabilirdi. 

İkinci yarı, Teknik direktör Uğur Tütüneker’in de müdahalesi ile maça hızlı başlayan bambaşka bir Konyaspor izledik. Konyaspor, ikinci yarının başlarında Ömer Ali’nin kanatlardan yaptığı asistler sonucu önce Recep’in kafasından sonra da Erdal’ın ayağından bulduğu 2 gol ile bir anda 2-1 öne geçti. 

Temsilcimiz öne geçmekle kalmadı, neye uğradığını şaşıran Manisaspor karşısında yakaladığı özgüveni ile bastırdıkça bastırdı, pozisyon üstüne pozisyon üretti ve sürekli üçüncü gol peşinde koştu ama yakalanan çok önemli fırsatlardan yararlanılamadı.

Ömer Ali’nin yaptığı iki asistin ardından kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyondaki vuruşu ağlara gitse idi güzel oyununu bir de golle süslemiş olacaktı ama kaleci ona bu imkânı vermedi.

Manisaspor futbolcuları ancak uzatma dakikalarında kendilerine gelebildiler. Uzatmalarda oynanan 5 dakika içinde, ikinci yarıda gösterdikleri performansla ve sıcak havanın da etkisi ile iyice yorulan ve bunalan Konyaspor geriye yaslanınca, Manisaspor ileriye çıkmaya başladı ise de bu şuursuz ataklardan sonuç alamadı ve Konya’dan eli boş dönmek zorunda kaldı.

Yenilmesine rağmen, Konyaspor gibi Manisaspor’da play-off’un en büyük adaylarından ve İnşallah play-off’a kalacak olan temsilcimizin, muhtemel rakiplerinden biri… Şu andaki sıralamaya göre de, rakibimiz gözüküyor.

Artık ligin bitimine sadece 2 hafta kaldı. Torku Konyaspor bu hafta sonu Şanlı Urfa deplasmanına gidecek sonra da şehrimizde Ankaragücü’nü konuk edecek. Bu iki maçı da kazasız atlattığı takdirde artık gözler play-off  maçlarına çevrilecek. Ama şimdiden havaya da girmemek ve temkinli olmak lâzım. Ne de olsa oynanmamış ve zor geçecek olan 2 maçımız daha var.

Bütün ümidimiz ve temennimiz, güzel Konya’mızın güzide temsilcisi Konyaspor’un önce play-off’a kalması sonra da, play-off’ta yapacağı 3 müsabaka sonunda Süper Lige yükselmesidir. 

Futbolcularımızın son 6 haftada gösterdikleri inancı, azmi ve kazanma isteği ile dolu mücadele ruhunu bundan sonra da sahaya yansıttıkları takdirde Konyaspor Süper Lige yükselecek ve mutlu son gerçekleşecektir.

Konya için gayretleri ve bedenleri yanında yüreklerini de ortaya koyan futbolcularımızın ve onlara yön veren teknik heyetin bu başarıyı yakalayacağına inancımız tamdır. Asıl mutluluk zor olanı başarmanın adıdır.  Mutlu yarınlar efendim.

Önceki ve Sonraki Yazılar