Okuyucu istekleri

Yazarlık sıfatımız gereği kapımızı çalan çok dostlarımız var. Gerek okuyucularımızdan gerekse Vatandaşlarımızdan aldığımız mesajlar var. Bize iletilen dilekler kamu yararına ise ilgileniyoruz kuşkusuz.

Bu günkü yazımızda bizden talep edilen sosyal içerikli dileklerin muhatabı Meram Belediyesidir.  Gönlümüzdeki hoş görü ile algıladığımız bu emaneti saygı ile iletiyoruz. Konu ile ilgili önsüzümüzü sunuyoruz.

Meram Belediyesi hudutları içinde PİREBİ mahallesindeki ( 29 ) nolu PİREBİ Sağlık merkezi kendi bünyesinde kayıtlı Vatandaşlara başarılı sağlık hizmetleri vermektedir. Seçkin ve güçlü bir kadro ile çalışan bu Sağlık Ocağında Doktor, Hemşire, Hastabakıcı ve diğer yardımcı elemanlarla Hasta muayeneleri yapılmakta gerekli ilaçları verilmekte, kan tahlil servisi ünitesi ve çocuk bakım ve hastalıkları olmak üzere büyük bir ihtiyaca cevap verilmektedir.

Birçok hastalarda olduğu gibi benim de aile Doktorum bu Sağlık Merkezinde görevli. Gelmiş geçmişi başarılarla dolu, S.S.K. hastanelerinde uzun yıllar baş  Hekimliği yapmış Hekimliğin hastaya güven verici tavır ve tavsiyeleri ile yazdığı ilaçların Hasta Psikolojisi üzerinde yarattığı hassasiyeti göz önünde tutabilme  becerisine sahip Dr. Abdullah GÜRSOY dirayetli aranan doktorların olduğu deneyimli sağlık elamanlarının   var olduğu bu Sağlık ocağının bulunduğu binanın mülkiyeti Meram Belediyesine aittir.

Bu binanın kış günlerinde bir ısınma sorunu varmış. Bu sorunu halletmek üzere mahalle komşularından bize nakledildiğine göre bir kaç defa dış cepheye MANTOLAMA uygulaması yapılması için karar alınmış ise de bu iş ele alınamamıştır.

Soğuktan daha çabuk etkilenen kucaklardaki hasta bebeklerin aşkına keyfiyeti iradelerinize sunmuş bulunuyoruz.

Dilek temennisinin ikinci sahibi MAMURİYİ Mahallesi  Muhtarı Sayın Faruk BİLİCİ . Belediye Başkanımız Fatma TORU şahsında emeği geçen bütün Belediye çalışanlarına olan saygı dilekleri ile diyor ki,

l- Amacımız daha güzel ve daha temiz KONYA içindir.

   Mücahit Asker caddesinden Altıntop sokağa dönen GİRİLMEZ levhası kaybolmuştur.  Cadde tek yön olmasına rağmen Altıntop sokağa giren arabalar tehlike yaratıyor. Levhanın takılması.

2-  Mamureye parkı içindeki salıncakların bakıma ihtiyacı var. Ayni zamanda ihtiyaca cevap vermediğinden ilave salıncak zarureti var.

3- Ferit Paşa caddesinden Emir Sadreddin Okulunun önüne dönen sokağın sabah öğlen akşam trafik tehlike arz diyor.Tek Yöne geçilmesi kanaatindeyiz.

4- Mamureye  mahallesi dahil bütün mahallenin kış gelmeden LOGAR' ların temizliği yapılmamıştır, arz olunur.

5- İstasyon garından anıta kadar hiç bir yerde çöp kovası yok. Üstün saygılarımızla arz olunur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.