Neden HAS Parti?

AK Parti son on yılda bizlere birçok ilki yaşattı.

Döneminde demokratik açılımla cumhuriyet büyük bir ayıptan kurtuldu. Yine bu dönemde Alevi, Roman, Ermeni ve Müslümanlara yönelik açılımlar, hukuk devleti olmanın gereğiydi. ve yapıldı.

Şimdi de Tayyip Erdoğanlı AK Parti farklı bir açılım peşinde. Beklide bu hamle Başbakanın son hamlesi ve Türkiye’nin bundan sonraki dönemi için önemli bir hamle olacak. Çünkü bu hamle hem  rasyonel hem de stratejik bir hamle.

Sayın başbakan partisinin Özal sonrası Anavatan partisine benzemesinden çok korkuyor. Önümüzdeki seçimlerde kendisi Cumhurbaşkanı olunca Partisinin sıkıntıya düşmesini istemiyor.

 
Onun içinde AK Parti'yi sürükleyebilecek bir lidere ihtiyacı var  Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün  Başarılı bir Cumhurbaşkanlık yapmış olmasına rağmen yerini doldurabileceğini düşünmüyor.


Çünkü tarih doğru söyler, Tarih dediklerini yapmayanı da, affetmez. Rahmetli Özal’dan sonra Anavatan, Demirel’den sonra Doğruyol. Deniz Baykal'dan sonra CHP'de neler olmuş ise sayın başbakan kendinden sonrada AK partide aynı şeylerin olacağını çok iyi biliyor.


Türkiye için lider çok önemlidir, Lider partisine ruh verendir, lider, partisine şahsiyetini kişiliğini  giydirendir. Bilgisi  birikimi, ikna gücü ve hitabetiyle partinin diğer üyelerinden farklı olandır. Parti içinde farklı düşünceler olsa bile liderin rüzgarı hepsini söndürmelidir


Bu Tür lider bulmakta o kadar kolay değildir.

Onun için ben başbakanın son hamlesinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisini güçlendirmek için yaptığını düşünmeyenlerden biriyim.

 

Çünkü Has partili seçmenlerin cumhurbaşkanı seçiminde oylarını Tayyip Erdoğan’dan başkasına vermeleri mümkün değildir.

 

Tabiî ki sayın başbakanın başka düşünceleri de vardır.

 

Farklı düşüncesi olmasa Süleyman soylu ve Erbakan Ailesine de teklif götürmezdi.

 

Bu yapılanlar sadece lider arayışı için değildir elbet.  Seçmene "Biz tek alternatifiz Türkiye’de başbakanlık yapabileceklerin  hepsi yine bizde" mesajı da verilmek isteniyor.


AK Parti seçmeninin CHP veya MHP'ye oy vermeyeceği düşünülürse, Ak partinin içerisinde oluşacak basit bir zafiyet bile HAS partinin atak yapmasına sebep olacaktı, bunu bilen başbakan şimdiden tedbir almak istedi, bunun için HAS partiyle bütünleşmenin doğru olacağını düşündü.


Bu bütünleşmede doku uyuşmazlığının olması da mümkün görülmeyince bu adım atıldı

 

Kısacası Başbakan kendinden sonra Liderlik özelliği taşıyan Milletin nabzını tutabilen en önemli iki isim Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu ile beraber hareket etmek istiyor.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.