Ne oluyor Ereğli’ye son günlerde?

Biz Ereğli’nin gelişmesi için ha bire bir şeyleri gündeme taşımaya gayret ederken birileri de yapılanları nasıl bitiririm derdinde.

Ne oluyor bu Ereğli’ye? Birileri çıkıp kendisini sorgulasın artık, hadi aileme yapılanı sinenize çektiniz. Evime telefon eden ahlaksız elini kolunu sallaya sallaya geziyor ortalıkta adamım diye. Hem ona hem de yalancı şahitlik yapanlara etek yakışır herhalde.

Bu olayın müsebbibini herkes benim gibi tahmin edebiliyor ama ne yazık ki birilerinin kanatları altında olduğu için ses çıkaramıyorlar. Anlayacağınız koruma çok iyi yapılıyor. Hani badigartsız da gezmiyorlar.

Bu olay netleştiği zaman onu koruyanları kim koruyacak acaba? Hepinizi her şeyi gören yaratıcıya havale ediyorum.

***

63 yaşında bir teyze evinde öldürüldü. Soruşturmalar devam ediyor. Ya ne oldu, insanları, yaşlı teyzeyi öldürmeye kadar iten nedenler neler acaba? Toplumsal bir cinnetin içinde miyiz? Suçlular yakalanınca bunu göreceğiz.

***

Geçen günlerde Cinler Mezarlığı’nda yedi aylık bir bebek cesedi bulundu. Olay yerine gidecek dermanı kendimde bulamadım. Yedi aylık bir bebek nasıl ve hangi şartlarda öldü de o mezara atıldı. Atanın vicdanının olmadığı belli artık. İnsan olmadığı da belli oldu. Yine de bari toprağı kaz içine koy be vicdansız, kedi köpek parçalamasın diye, ama inanın kedi ve köpekler bile bunu yapanlardan daha insaflı çıkmış. Bebeğin cesedine dokunmamışlar, sadece bezleri açmışlar ve öylece bırakmışlar.

***

Ereğli Meslek Yüksek Okulu’ndan burnumuza hoş kokular gelmiyor. Duyduklarım karşısında şoke oldum. Bazı olayların öğrenciler arasında yaşandığına şahit oluyoruz.  Belki bunlar kaçınılmaz diyelim.

Ama okulda bazı öğretim görevlilerinin de adının bazı olaylara karışması hem Ereğli’ye hem eğitimimize çok büyük zararlar verir. Hadi öğrenciler arasındaki olayların ahlaki olmasa da bir şekilde açıklaması bulunabilir. İşin içine eğitimci girdi mi bunun açıklaması falan olmaz. Ben, bana düşen uyarıyı buradan yapıyorum. Yüksek Okul Müdürü’nün bu konularda hassas olduğunu, olayın üzerine de ciddi anlamda gideceğini biliyorum. Okumak için gelen kız çocuklarını rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok, kendisine yemeğe çıkma teklif edilen ve kabul etmeyen kızların sinir krizi geçirdiği söyleniyor. Bir kız çocuğunu sinir krizine sokacak kadar ileri gidilen durum nedir acaba?

Sevgili Yusuf Kılınç hocam bu konuyu iyice araştırıp gereken ne ise yapmanızı istiyorum. Sizin yıllardır ne emekler vererek büyüttüğünüz okulu birkaç kendini bilmezin küçültmesine izin vermeyin.

Bu olayın yetkililer tarafından araştırılıp bilgi verilmesini, kamuoyuna farklı şekillerde yansımasının önüne geçilmesini istiyorum. Ereğli bizim, kimse buna zarar vermeye kalkmasın.

Fakülte alabilmenin çabası ile herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. İşte Er-Su ilk adımı attı ve binasını yapacak, gerisi de gelecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.