MUTLU AİLE ÖDÜL TÖRENİ

Konya Büyükşehir Belediyesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mutlu Aile Afiş-Fotoğraf- Kısa Film Yarışması sonuçlandı ve geçtiğimiz perşembe günü Mevlana Kültür Merkezinde düzenenlen bir törenle, yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

img_7227.jpg

Bu tür yarışmaları, şehrimiz kültür-sanatına yaptığı değerli katkılar nedeniyle çok önemserim, kendim katılmaya çalışıştığım gibi çevremdeki insanları da katılmaları yönünde teşvik ederim.

Herşeyden önce şunu belirtmek istiyorum, ödül töreni hayli kalabalıktı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı işleri nedeniyle gelmeseler bile sanat düşkünlerinin salonu hınca hınç doldurmaları önemliydi.

Fotoğraf yarışmasının seçici kurulunda Prof.dr. Güler Ertan, Prof.dr. Nurullah Genç, Mustafa Bülent Pirinççi, Osman Ermişler ve Mustafa Binol vardı. Birinciliği İhsan Korkut, 2. Ümmü Kandilcioğlu 3. Mehmet Öztürk paylaştılar. Şehrimizden on arkadaşın fotoğrafları da sergilemeye değer görüldü.

img_7221.jpg

Afiş yarışmasının jüri üyeleri Prof. Dr. Melek Gökay, Doç. Dr. Gani Arıkan, Nurullah Özdem ve Doç.Dr. Fatih Özkafa’ydı. Bu dalda Çağlar Okur, Mutluluğun Anahtarı: Aile adlı çalışmasıyla 1. Sefa Pala, Mutlu Aile-Mutlu Toplum-Umutlu Gelecek adlı çalışmasıyla 2. Ferhat Eraslan, Huzurlu Aile, Güvenli Toplum adlı çalışmasıyla 3. lüğü paylaştılar.Bu bölümde İstanbul’dan katılanların çokluğu dikkat çekiciydi. Şehrimizden beş sanatçımızın eserleri de sergileme ödülleri aldı.

Kısa film jüri üyeleri Prof.Dr. Aytekin Can, İsmail Güneş, Sadık Yalsızuçanlar’dı. Yarışma ödüllerini, 1. Ana adlı çalışmasıyla Hüseyin Eken, 2. Yuva adlı çalışmasıyla Rahat Salamatova, 3. Çaput adlı çalışmasıyla Şenol Çöm paylaştılar. Mansiyonu ise Emre Sefer Cesur adlı eseriyle kazandı.

img_7222.jpg

Şenol Çöm Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyesi. Onu öğrenciliğinden bu yana izliyorum. Bundan sonra da çok başarılı eserlere imza atacağına inanıyorum.

Böylesi bir yarışma düzenlemek şehrimiz kültür-sanat hayatına çok büyük bir katkı ama hayli zor, meşakkatli bir iş. Yarışmada emeği geçen bütün arkadaşları, yarışmaya emeğiyle katılan bütün arkadaşları yürekten kutluyorum. 

img_7220.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.