M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

MÜSİAD başkanlığı, zor görev!

MÜSİAD Konya Şubesi’nin ve Genç MÜSİAD’ın seçimleri arka arkaya gerçekleşti. Aslan Korkmaz Dr Lütfi Şimşek’e, Yakup Barınlı Mehmet Ali Özbuğday’a görevi bıraktılar…

Korkmaz ve Barınlı’ya kamuoyu adına teşekkür ediyoruz. MÜSİAD gibi dinamik bir sivil toplum kuruluşuna başkanlık etmek ‘zor görev’.

***

Korkmaz ve Barınlı elbette bu görevi tek başlarına yerine getirmediler. Aslan Korkmaz görevi devrederken bir dizi isme teşekkür etti. O isimleri not etmiştim:

Lütfi Şimşek, Fahri Beserek, Mehmet Ali Korkmaz, Ömer Saylık, Lokman Koyuncuoğlu, İbrahim Özen, Ümit Olgun, Murat Özsandıkçı, Ramazan Erkuş, Metin Sağlam, Serhat Yaya, Faruk Okka, Murat Çankırılı, Alparslan Şahin, Selim Somuncu, Ahmet Akman, Hasan Hüseyin Karapınar, Ömer Ünal, Osman Suda, Yahya Kanarya ve Ahmet Kaya.

***

Elbette STK’larda görev, özellikle birkaç kişinin omuzlarında görülüyor… Fakat güzel bir ekip, bütün zorlukları kolay kılabiliyor.

***

Korkmaz’ın görevi tevdi arkadaşlarına kurduğu cümlelerden şu bölüm de çok anlamlı:

Bütün bu hedeflere ulaşmak için bizi biz yapan milli ve manevi değerlerden uzaklaşmadan çalışmak dünü unutmadan ileriye bakmak için artık her şey müsait. Önce kendimize, sonra birbirimize güvenelim. Önümüze engel çıkarsa da şunu unutmayalım; Allah bir kapıyı kapatırsa başka bir kapıyı mutlaka açar. Yeter ki biz, aynı samimiyet ve gayretle dünyevi hırslara kapılmadan birlik ve beraberliğimizi bozmadan çalışmaya devam edelim.

***

Korkmaz’ın anlattığı bir de anı vardı. Sanırım bu anı tüm STK’cılar için moral olacak…

-Bir gün tanımadığım bir hacı amca MÜSİAD başkanı olduğumu öğrenince şöyle demişti:

 “Evladım, zekât sadece maldan verilmez. Sizler MÜSİAD gibi sivil toplum örgütlerinde görev yaptığınız için zamanınızın da zekâtını veriyorsunuz. İnşallah Cenab-ı Allah bu süreleri de bir zekât olarak kabul eder.”

***

Dr. Lütfi Şimşek, bugüne kadar gerek sivil toplum kuruluşlarında, gerekse iş hayatında Konya’ya önemli kazanımlar sağlamış, Konya için düşünen bir isim…

Aslan Korkmaz’la omuz omuza çalışmışlığı var…

Son dönemde  ‘Lojistik Merkez’ konusundaki girişimleri, raporları kamuoyunun nazarında…

MÜSİAD’ın Konya’daki başarılı geçmişi, onunla birlikte daha bereketli bir dönem görecek diye düşünüyoruz ve bunun için dua ediyoruz.

MÜSİAD; Konya, Türkiye ve dünya meselelerini ‘zamanın zekatı’ olarak takip etmeye devam edecektir.

Biz de Lütfi Şimşek’e her türlü hayırlı işte omuz vermeye…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.