Motorcular-Noter-Yüksek Kiracılar..

Motorcular ve Abartılı Eksoz çilesi.

Millet motorculardan ve modifiye edilmiş eksozlara sahip otomobillerden son derece   rahatsız... 

Baharın gelmesi  ile    birlikte  özellikle şehir merkezinde  belli marka ve modeldeki  otomobiller insan beynini rahatsız eden sesler çıkaran eksozlar takılı olduğu halde şehir meydanında cirit atmaları  vatandaşı  çileden çıkarıyor.

 Baharla birlikte eşleriyle ve çocuklarıyla cadde  ve  sokaklarda   gezmeye çıkan aileler; Atatürk Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Seyyitharun  Bulvarında  çevreyi rahatsız  eden  bu şehir magandalarından  son derece  şikayetçiler.

Her gün Alo 155’ onlarca  şikayet  gidiyor  ama   şimdiye  kadar  somut    bir çözüm bulunamadığa şahit oluyoruz.

 Vatandaşlarımızın, ardından “dua okudukları” bu araçlar için  “dua okumayı” bırakmalarını ve araçları gördükleri yerde 155’e ihbar etmeleri gerekir.  Böyle yaparlarsa eğer polisimiz bunu mutlaka dikkate alacak ve gereğini yapacaktır.

 Noter Abiden bir isteğim var…

Geçtiğimiz gün emeklilikle ilgili bir hukuki işlemimden dolayı,  Seydişehirli bir dostumla birlikte Konya’da bir avukatla görüşmeye gittik.  Bir sürü  işi toparlayıp  öyle gidince, vakit nakittir sözünün anlamı da bir kez daha ortaya çıkıyor.  Randevu saatimizde avukatla görüştükten sonra, avukat bir vekaletname yaptırıp getirmemi söyledi.

Uzatmayalım, orada çok bekleyeceğimin hesabını yaparak gittim notere. Düşündüğüm gibi; notere varınca, onlarca kişinin iş gördürmek üzere beklediğine şahit oldum. İlk girişteki görevli hemen buyurun etti. “Vekalet alacağımız” söyledim ve hemen kimliğimi uzattım. Dakikalar içinde vekalet  işlemim tamamlanmıştı. Ücretini   ödeyip  çıktım.

Bundan sonraki noter işlerim için Konya’ya mı gelsem” diye düşünmedim değil.

Güleryüzlü çalışanlar, geniş ve ferah salonlar, koltuklar, tertemiz bir ortam v.s.

Seydişehir’de benzer bir noter hizmeti yok maalesef. Burada “birzahmet” görülüyor işler. Neredeyse 40 yıl önceki devlet daireleri gibi çalışıyorlar burada. Ayakta bile duracak yerin olmadığı bir mekan gerçekten sıkıyor insanı.

Noter abım bu yadıklarımdanm alınganlık göstermez inşallah. Bunu bir dost tavsiyesi olarak alır da şartları biraz daha güzelleştirip, orada hizmet almak için saatlerce bekleyen insanların da hayır duasını almış olur. Umarım, kötü bir şey demeşimdir...

Dışarıdan gelip yüksek  parala işyeri  kiralayanlara.

İstanbul’dan,  Ankara’dan ve diğer büyük şehirlerden    kişiler gelip  yüksek  fiyatlarla    kiralık   iş yeri veren ve verdiği kişileri bir gece ansın kaybediveren   esnaf  kardeşlerime söyleyecek   birkaç sözüm olacak..  Lütfen yanlış anlamayın. Hiç kimsenin ne yaptığı veya ne yapacağı hakkında söyleyecek hiç sözümüz yok ama önemli de bir gerçek var. Üç kuruşluk yeri on kuruşa kiraya verirsen, bu para hırsın yüzünden kar edeceğim derken bütün sermayeni kediye yükleme riskin var.  

Lütfen işyeri kiraya vermeden önce, ya da kiralamadan önce birkaç esnafla istişare yapın hem siz sonunda  mağdur olmayın   hem de  Seydişehir’de  kiraları yok yere  yükseltmeyin ve esnafı  zor durumda   bırakmayın.

Haydi hayırlı kazançlarınız olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.