Milletvekilliği nasip işi

Bu yazımızda küçük turlar atalım istiyorum. Bakalım Ereğli neyi konuşuyor. Ya da neler konuşmak istiyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri bir araya gelen iki kişi arasındaki ilk konuşmayı başlatan konu olmaya devam ederken milletvekili adayımız kim olmalı demekten de kendini alamıyor. Cumhurbaşkanını şöyle veya böyle bu meclis seçecek, bundan kimsenin şüphesi yok. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından müthiş bir maraton başlayacak, milletvekili olmak isteyenlerle tekrar milletvekili olmak isteyenler arasında kıyasıya bir mücadele başlayacak. Milletvekili olmak isteyenler şimdiki milletvekillerinin yapmadıklarını ortaya dökecek, onlarda yaptıkları çalışmaları anlatacak, bakalım bu zorlu mücadeleden kim galip çıkacak.

 

Ereğli’de aday enflasyonu yaşayacak gibiyiz. Özellikle Ak Partiden aday olmak isteyenler hayli fazla gözüküyor. Tabi Konya’dan sıra alınabilirse! Ereğli AK Partide durumları herkes biliyor. AK Parti’den Yakın bir zamanda görüştüğüm Aziziye Belediye Başkanı Osman Aydos Milletvekilliğine aday olacağını söyledi. Bu konuda bilgi ve birikimim var diyen Aydos, kavgacı siyasetten çok birleştirici bir siyaset izlerim, dedi. Osman başkanıma da yakışır milletvekillik hayırlısı olsun.

Ümit Telekom işletmesinin sahibi yahşi delikanlısı Ümit Taşçı da milletvekilliğine aday olacağını açıkladı. Genç bir milletvekili olarak Ereğli’ye hizmet etmek istediğini söyleyen Taşçı, bu işin şakası olmaz, dedi.

Daha çok aday çıkacak, ön seçim mi, merkezi atamı olacak belli değil tabii. Ama şu bir gerçek ki vekil adaylarını Ereğli “belir-le-me-ye-cek”.

Ereğli MHP’de ise Hüseyin Obrukçu’nun adaylığı kesin gibi duruyor. CHP’de ise “Ereğli il olsun sıramız bir olsun” çalışmaları devam ediyor. Adaylarının kim olacağı kesinlik kazanmazken Kenan Akpınar ismi her zaman gündemde, aldığımız duyumlara göre Rabet Bozkurt’un ise bu konuda ciddi anlamda çalıştığı söyleniyor.

DYP’de ise sessizlik hâkim ANAP’la birleşirlerse adaylarda ona göre şekillenecek, bazı isimler geçiyor ama onları ilerleyen günlerde yazacağım.

Siyaset kazanı kaynamaya devam ediyor. Bu kazandan kim iyi pişer, çıkar göreceğiz. Bu arada Ereğli’ye hizmet etmek isteyen insanları yok milletvekili adayı, yok belediye başkanı diye hizmet etmelerine engel olanlara Ereğli halkı hakkını helal etmiyor.

 

***

Bu aralar bazı konuların üzerine gitmediğim konusunda tepkiler alıyorum. Söylenen her şeye atlayan birisi değilim yanlış olduğuna kanaat getirdiğim her şeyi dile getiriyorum. Elinde belgesi bilgisi olan varsa buyursun gelsin. Başkası yapsın ben nemalıyım, yok öyle herkes kendi işine baksın.

***

OLACAĞI BUYDU

 

Geçen yıl Ereğli Spor Yönetimi, sporcularının parası ödeyebilmek için Ziraat Bankasından kredi almıştı. Alınan kredi zamanında ödenmediği için banka icra takibi başlatmış. Kredi de 17 kişinin imzası bulunuyor. Burada imzası bulunan 17 kişiye icra konursa neler olur düşünemiyorum. İnşallah kısa zamanda hallederler. Gelişmeleri takip ediyorum bakalım nasıl olacak?

Bu konuda destek çalışmaları yapılması lazım bu 17 kişiden 100 YTL veremeyecek olanlar var.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.