Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Kuntoğlu artık sustu...

Kuntoğlu artık sustu ama kimler konuşuyor?

 

Konyaspor gündemi çok yoğun. Bir yandan transferler bir yandan yeni yönetimin şehre getirdiği heyecan bir yandan da Başkan Mehmet Ali Kuntoğlu’nun iddialı çıkışları baş döndürücü bir sezon yaşayacağımızın sinyallerini veriyor.

            Bugüne kadar Konyaspor Sayın Kuntoğlu gibi bir başkan görmedi. Geçmişte yapılan hataları anlatan, bundan sonra nasıl bir Konyaspor oluşturulacağını iddialı bir şekilde dile getiren Kuntoğlu memur zihniyetlilerin alışkın olmadığı bir profil çiziyor. Eline listeyi alıp borçları açıklıyor. Herkesin saklamaya çalıştığı kredi ya da limit konularını açık açık kamuoyuna duyuruyor, heyecanlanıyor, tartışıyor, bu nedenle de dikkatleri üzerine çekiyor.

            Şimdi Mehmet Ali Kuntoğlu’nun yaptığı her çıkışın doğru olduğunu söylemek tabi ki şimdilik imkansız. Henüz yeni bir başkan ve hataları olduğunun o da farkındadır. Konuşulmaması gereken konuları basının önünde tartışmaya açmasının herkesi tedirgin ettiğini o da biliyor. Ama ben artık Sayın Başkan’ın bundan böyle kamuoyunun beklentilerine her geçen gün daha da yaklaşan (Kameraların karşısına daha az çıkan) bir yönetim sergileyeceğini öngörüyorum.

            Tekrar ediyorum Sayın Kuntoğlu’nun transfer ve gelecekte kulübün kazanacağı hüviyetle ilgili yaptığı açıklamalarda hiçbir yanlışlık görmüyorum. Geçmişle ilgili konuşmaları onu sıkıntıya sokuyor. Konyaspor’u iyi yerlere taşıyacağına inandığım “heyecanı”nı kontrol altında tutabilirse kimsenin inanamayacağı işler yapacağına inanıyorum.

            Şimdi gelelim Kuntoğlu’nun yaptığı açıklamalarla ilgili kimlerin neler konuştuğuna. Basında çıkan açıklamaları gördükçe gözlerime inanamıyorum. Hemen Sayın Yusuf Genç’ten başlayalım. “Birileri engel olmalı” diyen Yusuf Genç’in çok başarılı bir yöneticilik dönemi olduğunu hatırladım birden. Gerçekten Mehmet Köseoğlu ekibiyle Konyaspor için önemli işler yaptı. Ancak önceki dönemlerde defalarca ondan ve arkadaşlarından Konyaspor ile görüş istememize rağmen ağzını açmayan Sayın Genç ve arkadaşları şimdi ne oldu da böyle açıklamalar yapıyor anlamış değilim. Takdir kamuoyunun.

            Gelelim Sayın Mustafa Yayla ve Sayın Ahmet Şan’a. İkisi de Konyaspor’un değerli ve “Kendi halinde” başkanları. Başkan iken ikisi de camiadan her şeyi gizlemeye çalıştılar. Şimdi Konyaspor’da ortaya dökülen bilgileri toplamaya çalışırken onların döneminde kulislerde dönen zararlı işlerle ilgili dedikoduları toplamaya çalışıyorduk.

            Konyaspor’un maddi ve manevi en büyük destekçisi Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Akyürek’in kendilerine verdiği sonsuz desteği doğru kullanabilmişler mi acaba? Sayın Akyürek kulübün süper ligde kalıcı olması için çaba sarf ederken onun harcadığı mesainin ne kadarını harcayabilmişler merak ediyorum. Mehmet Ali Kuntoğlu, transferlerde yapılan hataları, trilyonların nasıl heba edildiğini açıklarken Sayın Yayla doğal olarak cevap hakkını kullanıyor ve “Damir hariç hiçbir futbolcuya çek vermedik” diyor. Sayın Yayla, Damir yetiyor zaten. 5 maç oynatıp 500 bin YTL vermek hatadan, zarardan sayılmıyor galiba. Eskiden borçları, kredileri, çekleri içerden bilgi alarak öğrenmek için büyük zorluklar çekerdik. Şimdi baklavacı, manav ve elektrik idaresi borçlarını bile öğreniyoruz. Hem de kimlerin ödemediğini. Kuntoğlu yönetimi tabi ki bu borçları kabul etti ve ödeyecek. Başka şansı zaten yok. Takdir kamuoyunun.

 

            Gelelim Sayın Ahmet Şan’a. Kendisi gazetecilere telefon açıp “Niye yazıyorsun” diye kızıyordu. Sayın Kuntoğlu herkesin önünde kızıyor. Ahmet Şan, hatalarla dolu ve geriye hiçbir eser bırakmadan başkanlıktan ayrıldı. (İşleri olduğu gerekçesiyle ayrılmasına rağmen hala Konyaspor’a başkan olmak için fırsat kolladığı yönündeki dedikoduları duydukça şaşkınlığım bir kat daha artıyor.)

 

            Ünal Karaman konusunda ise Sayın Kuntoğlu aceleci davrandı. Ama Karaman’ın Kuntoğlu’na cevap verirken söyledikleri çok ilginç. “Konyaspor başkanı böyle konuşmamalı” diyor. Haklı. Gerçekten parasını istemekte haklı. Ancak Sayın Karaman kendisini görevden alamayan başkan ve yöneticilerle çalışmaya alışkın olduğu için böyle söylüyor olabilir.  

  

Konyaspor Basın Sözcüsü Ramazan Özer basın mensuplarına sitem ederek, “Elini cebine atmayan, futbolcuya ödeme yapmak için Büyükşehir Belediyesi’nden gelecek parayı bekleyen, hata üstüne hata yapan yönetimlere karşı susarken, ciddi projeler hazırlayan, para sıkıntısı yaşatmayacak, Konyaspor’un imajını üst noktaya taşıyacak bir yönetime karşı sıfır toleranslı davranıyorsunuz. Lütfen insaf!” diyor.

 

            Ben bir şey demiyorum. Takdir kamuoyunun.

Önceki ve Sonraki Yazılar